Home / MotoGP / Stoner dalej będzie pracować dla Hondy

Stoner dalej będzie pracować dla Hondy

Casey Stoner

Honda dalej będzie korzystała ze wsparcia dwukrotnego mistrza świata MotoGP, Casey’a Stonera. Australijczyk zakończył karierę w 2012 roku, ale w minionym sezonie kilkukrotnie testował motocykle produkowane przez HRC. Przejazdy odbywały się na japońskim torze Motegi.

Stoner pomagał w rozwijaniu motocykla produkcyjnego, oferowanego zespołom klienckim. Jeździł też prototypem na sezon 2014, którym będą startowali zawodnicy fabrycznej stajni Repsola. Shuhei Nakamoto, stojący na czele sportowego działu Hondy na razie nie wie jeszcze, jakie zadania postawi przed Stonerem w kolejnym sezonie.

Na razie wiadomo, że #27 zabraknie na specjalnych testach opon na jego domowym torze Philip Island. Testy te mają się odbyć na początku marca – chodzi o to, by uniknąć sytuacji z 2013 roku, gdy opony Bridgestone nie miały odpowiedniej wytrzymałości, by zawodnicy mogli na nich pokonać cały dystans wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Na Philip Island pojedzie tylko dwóch naszych fabrycznych zawodników. Bridgestone nie dostarcza zbyt wielu sztuk ogumienia, zatem gdybyśmy zabrali trzech motocyklistów, opon byłoby za mało.” – powiedział Nakamoto, dodając, że japoński producent ogumienia wciąż nie wie jeszcze, jakie opony dostarczyć na przyszłoroczną rundę na Phillip Island.

Casey Stoner na swoim domowym obiekcie był niepokonany w latach 2007 – 2012. Testy na Phillip Island odbędą się w dniach 3-5 marca.

Źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Fajną ma chłopak fuchę :)

  2. Dokładnie :) Myślę, że odejście z MotoGP wcale Mu najgorzej nie wyszło, ponieważ teraz bez stresu może samemu pojeździć sobie prototypem MotoGP dla HONDY :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
108 zapytań w 0,788 sek