Home / MotoGP / Stoner jednak przetestuje nowe Ducati w Katarze!

Stoner jednak przetestuje nowe Ducati w Katarze!

Casey Stoner

Prywatne testy Casey’a Stonera, które miały odbyć się dziś i jutro w Katarze, przyniosły wiele zamieszania. Z powodów regulaminowych nie mogły się odbyć, ale Australijczyk wyjedzie na tor po zakończeniu weekendu wyścigowego, gdy inne zespoły opuszczą już tor Losail.

Pierwotnie Ducati chciało, by Stoner pojeździł nowym Ducati w dniach 6-7 marca, jednak jak się okazało, regulamin nieprecyzyjnie zinterpretowany i takie testy mogłyby być nielegalne. Przez 14 dni przed rundą grand prix na danym torze nie można bowiem odbywać testów. Ducati sądziło, że słowo ‚runda’ tyczy się 14 dni od dnia wyścigu, a nie od czwartku, kiedy to rozpoczynają się kontrole techniczne sportowe w Katarze. Nieścisłości jednak nie wyjaśniono, a Ducati nie chciało ryzykować kary i odwołało test.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Stoner odbędzie jednak test w dniach 21-22 marca. Zespół Ducati będzie mógł wtedy bezpośrednio porównać zgromadzone dzięki Australijczykowi dane z tymi z wyścigu. Stoner był najszybszym zawodnikiem Ducati podczas testów w Malezji, a jechał tam na Desmosedici po raz pierwszy od 2010 roku. W Katarze zadebiutuje na nowym motocyklu.

Wciąż nie wiemy, czy Casey Stoner wystartuje w tym roku w którymś z wyścigów. Mówiło się, że Australijczyk może pojechać już w GP Kataru, ale teraz jest to już wykluczone. Sam zainteresowany zaprzecza, by miał wziąć udział w którejś z rund grand prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Nasz kochany Walduś i tak mu pokaże gdzie raki zimują!!

  2. Podoba mi się bardzo, że Stoner znów pracuje z Ducati :)

  3. Czy czasy Stonera będą dostępne?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
110 zapytań w 1,089 sek