Home / MotoGP / Stoner podsumowuje testy przed GP Austrii

Stoner podsumowuje testy przed GP Austrii

Casey Stoner

Casey Stoner był jednym z najszybszych zawodników podczas testów na Red Bull Ringu, które to zakończył z trzecim czasem. Australijczyk, korzystający z różnych wersji motocykla, miał jednak ograniczony czas, zwłaszcza w środę, kiedy to musiał zwalniać miejsce Michele Pirro, innemu testerowi i rezerwowemu zawodnikowi Ducati.

Stonerowi przytrafił się jednak jeden upadek, gdy Australijczyk korzystał z miękkich opon Michelin: „Mieliśmy pozytywny dzień, ale tak naprawdę nie przejechałem zbyt wielu okrążeń, ponieważ zespół testowy musiał posadzić na motocyklu Michele Pirro, by ten zrobił po południu trochę testów. Wyjechałem na wiele krótkich przejazdów, by stale modyfikować motocykl i wykonać kilka porównań zawieszenia. Dokonywaliśmy wielu korekt i modyfikacji, by uczynić motocykl bardziej stablinym podczas hamowania na tym fajnym torze.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem zadowolony i usatysfakcjonowany, ale także trochę rozczarowany, ponieważ po raz pierwszy od czterech lat musiałem naciskać na miękkim ogumieniu. Nie poszło zbyt dobrze i rozbiłem się w zakręcie #6. Jestem całkiem zadowolony z twardej opony, dobrze czułem motocykl, nawet jeśli przez dwa dni korzystaliśmy z poprzedniego zawieszenia, ale myślę, że możemy mieć nawet lepsze czasy okrążeń w nowej jego wersji.” – dodał Stoner.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,738 sek