Home / MotoGP / Stoner zadebiutuje podczas pierwszej rundy MotoGP

Stoner zadebiutuje podczas pierwszej rundy MotoGP

Aktualny wicemistrz świata kategorii 250cc Australijczyk Casey Stoner jest przez wielu znawców uważany za czarnego konia tegorocznych mistrzostw świata. Chociaż jest to jego debiut na maszynie o pojemności 990cc, wydaje się, że na dobry występ będzie mAktualny wicemistrz świata kategorii 250cc Australijczyk Casey Stoner jest przez wielu znawców uważany za czarnego konia tegorocznych mistrzostw świata. Chociaż jest to jego debiut na maszynie o pojemności 990cc, wydaje się, że na dobry występ będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

Na przeszkodzie staje jego aktualny stan zdrowia. Po absencji podczas ostatnich 3 przedsezonowych testów, Australijczyk właśnie teraz kończy swoją rehabilitację kontuzjowanego ramienia, której nabawił się w lutym, podczas zimowych testach na torze Sepang.
Zawodnik na szczęście weźmie jednak udział w sesjach treningowych a następnie w wyścigu.

Przypomnijmy, że tegoroczny debiutant wystąpi w tym sezonie na Hondzie RC 211V w zespole LCR Honda.
Sam zawodnik mówi : ”Na początku tego sezonu nie jestem w stanie skupić się na szybkim jeżdżeniu motocyklem tak jak to miało miejsce w sezonie 2005 w klasie 250cc. Jestem jednak zdeterminowany i w następnym wyścigu postaram się powalczyć o czołowe pozycje.
Nasza maszyna w testach zimowych spisywała się dobrze. Sezon jest długi i ciężki, a ten rok będzie dla mnie nauką. Potrzebuje czasu, żeby wrócić do pełni sił,”
dodał młody zawodnik z Australii debiutujący w tym roku w klasie MotoGP.

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,766 sek