Home / MotoGP / Stoner porówna się z zawodnikami MotoGP na Sepang!

Stoner porówna się z zawodnikami MotoGP na Sepang!

stonerssss

Zespół Ducati zmienił swoje plany odnośnie sesji testowych dla Casey’a Stonera. Australijczyk w przyszłym tygodniu wyjedzie na tor Sepang w Malezji razem z regularną stawką MotoGP i po raz pierwszy od końca 2012 roku będzie można porównać jego tempo z innymi motocyklistami mistrzostw świata.

Pierwotnie dwukrotny mistrz świata miał jeździć w Malezji w niedzielę, na prywatnych testach. Oficjalne testy będą się odbywały od poniedziałku do środy. Casey Stoner pojedzie w jednym z tych trzech dni. Zespół nie podjął jeszcze decyzji w którym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Stoner w ten weekend po raz pierwszy od 2010 roku wsiadł na motocykl Ducati i przejechał w sobotę 54 okrążenia Sepang na Desmosedici z 2015 roku. Najlepsze jego kółko to 2:02.1s, co jest czasem gorszym o 0.7s od najlepszego wyniku Ducati z zeszłorocznego wyścigu. Ciężko jednak porównywać te czasy z powodu zabrudzenia toru i innego dostawcy ogumienia.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy zobaczymy Casey'a Stonera w 2016 roku z dziką kartą?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. ducati chce etacik dla stonera ? ;D

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 1,596 sek