Home / MotoGP / Suzuki chce testów dla Zarco i martwi się o dodatkowe motocykle

Suzuki chce testów dla Zarco i martwi się o dodatkowe motocykle

Suzuki

Menedżer zespołu Suzuki w MotoGP Davide Brivio zaprzeczył pogłoskom, jakoby już został podpisany kontrakt z mistrzem Moto2 Johannem Zarco, dotyczący startów w 2017 roku – a takie plotki pojawiały się w ostatnich dniach. Potwierdził jednak, że rozmawia z francuskim zawodnikiem, ale na temat testów motocykla GSX-RR, które mogłyby odbyć się za kilka miesięcy.

„Myślimy, by może dać mu szansę sprawdzenia naszego motocykla MotoGP i wtedy zobaczymy, co się wydarzy. Jego pracą jest ściganie się w Moto2 i walka o tytuł, więc prawdopodobnie odbyłoby się to w przerwie wakacyjnej.” – mówił Brivio w Katarze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zgodnie z przepisami na 2017 rok, każdy producent musi dostarczać w stawce zespołów dwa motocykle satelickie – jeśli takie prośby ze strony innych stajni się pojawią. Dla Suzuki jest to dość problematyczna kwestia. „Dorna oczekuje, że każdy producent ma dwa motocykle satelickie. Jeśli ktoś o nie poprosi, trzeba się z tego wywiązać. Tak wygląda kwestia na papierze, ale nie jest to łatwe dla Suzuki, bo nie mamy doświadczenia z motocyklami satelickimi.”

„Nigdy nie mieliśmy zespołu satelickiego. Obawiamy się, jak miałoby to zostać zorganizowane, jakie zasoby ludzkie byłyby wykorzystane, do tego dochodzą koszty. Nie jest to łatwe, ale myślimy i tym i taki jest cel. Pewnego dnia chcielibyśmy mieć więcej motocykli w stawce. Na ten moment ciężko powiedzieć, czy będzie to już w przyszłym roku, czy jeszcze nie.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Czy z tego wynika, że znikną co najmniej 4 motocykle Ducati po sezonie? Czyli raczej Aspar i Avintia by musiały poszukać czegoś nowego – Suzuki, Aprilia, nie wiem czy KTM-a też będzie to dotyczyło. No i jedna satelicka Honda by musiała odpaść, jeśli miałyby być 2 satelickie (chyba, że jest to minimum, a nie jak kiedyś, maksimum)

  2. Raczej chcą tak, jak napisał fallout84, czyli min. 2 satelity.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,955 sek