Home / MotoGP / Suzuki dostanie nowe części w Barcelonie

Suzuki dostanie nowe części w Barcelonie

Suzuki

Aleix Espargaro z niecierpliwością czeka na domowe Grand Prix. Po pechowym wyścigu na Mugello, w którym to został „zgarnięty” z toru przez zawodnika zespołu Pramac Racing, Hiszpan chciałby odrobić kilka punktów przed własnymi kibicami. Czy pomogą mu w tym nowe części z Japonii, które Suzuki dostanie podczas najbliższego weekendu?

Aleix Espargaro pochodzi z niewielkiej miejscowości Granollers, oddalonej od toru w Montmelo zaledwie o sześć kilometrów. W jego przypadku to dosłownie domowe Grand Prix.

„GP Katalonii będzie dla mnie magiczne. To mój domowy wyścig, dostaję tu dużo wsparcia od przyjaciół i fanów. W Mugello przeżyłem bardzo trudny weekend, o którym pozostaje mi jedynie zapomnieć. Miałem problemy podczas treningów i nawet nie miałem okazji wcielić mojej strategi wyścigowej w życie, ponieważ już na początku zostałem zepchnięty z toru.” – powiedział Aleix Espargaro.

Zawodnik Suzuki szczególnie chwali pracę swojego zespołu. Bardzo liczy na nowe części z Japonii, które zespół z Hamamatsu otrzyma w trakcie trwania zmagań na torze w Montmelo. Być może pomogą one ulepszyć wciąż zbyt słaby motocykl.

„Mój GSX-RR sprawował się dobrze w pierwszej części sezonu, ale moim zdaniem nie udało się nam póki co osiągnąć zamierzonych celów. W Barcelonie otrzymamy kilka nowych części. Jestem bardzo ciekawy, w jakim stopniu ulepszą motocykl. Wiem, że nasi inżynierowie ciężko pracują w Japonii. Wszyscy wierzymy w ten projekt.” – mówi Espargaro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Maverick Vinales zajął w Mugello siódme miejsce. Był to jego najlepszy wynik w dotychczasowej karierze MotoGP. Tegoroczny debiutant także nie może się doczekać domowego wyścigu.

„Bardzo dobrze czuję się w roli zawodnika fabrycznego zespołu przed domowym Grand Prix. Z pewnością przyniesie ono ze sobą szczególne emocje. Wyścig w Mugello był bardzo ekscytujący. Głęboko wierzę, że będę czerpał przyjemność z jazdy motocyklem na torze w Katalonii. To szybki tor, na którym nasza maszyna powinna dobrze się sprawować ze względu na ramę. W dodatku dostaniemy części, które pomogą nam ulepszyć silnik. Nie mogę się doczekać.” – mówi Vinales.

„W trakcie treningów muszę jeszcze popracować nad zużyciem opon i tempem wyścigowym. Poza tym muszę być bardziej efektywny w kwalifikacjach, by startować z lepszej pozycji. To klucz do sukcesu.” – dodaje młody Hiszpan.

Źródło: speedweek.com, fot. Suzuki

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,696 sek