Home / MotoGP / Suzuki również testuje „litra”

Suzuki również testuje „litra”

Choć uwagę wszystkich przyciągają rozpoczynające się przedsezonowe testy tegorocznych maszyn MotoGP, nie próżnuje też Suzuki, które na pewien czas opuściło klasę królewską. We czwartek tester Nobuatsu Aoki potwierdził, że w ostatnim czasie pokonał sporo kilometrów na motocyklu o pojemności 1000ccm.

Po długim oczekiwaniu, Suzuki w listopadzie podjęło decyzję o zawieszeniu zaangażowania w MotoGP z powodu kryzysu finansowego. Pozostano jednak z zamiarem powrotu po dwóch latach przerwy – w sezonie 2014. Nobuatsu Aoki, który we czwartek zjawił się na torze Sepang w centrum prasowym, przyznał w jednym z wywiadów, że prace nad nową maszyną są kontynuowane.

„Projekt motocykla Suzuki o pojemności 1000ccm wciąż jest rozwijany. Nie mamy tylko funduszy, by się ścigać.” – przyznał Japończyk. Gdy zapytano go, kiedy ostatni raz dosiadał litrowej maszyny, odparł: „W zeszłym tygodniu. Jest kompletnie nowa w porównaniu do 800ccm, więc trzeba poprawić kilka rzeczy. Ale mamy czas – w końcu planujemy powrót w sezonie 2014.”

Aoki nie chciał wyjawić więcej szczegółów dotyczących maszyny – jedyne informacje, jakie przekazał dziennikarzom to to, że jest to oczywiście „motocykl o pojemności jednego litra i czterech cylindrach. Nie mogę powiedzieć więcej.”

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. „motocykl o pojemności jednego litra i czterech cylindrach. Nie mogę powiedzieć więcej.”

    Odpowiedź w stylu Shuhei Nakamoto : „More than 800,less than 1000”.

    Przy tych zmianach z CRT i innych planowanych ( jednakowe ECU, limit obrotów ) nie wiem czy to nastąpi w 2014, ale mając w sumie 12 zawodników fabrycznych i satelickich byłoby wskazane.

    Jeszcze pozostaje konflikt na linii Suzuki – Volkswagen o te kilkanaście procent akcji.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
42 zapytań w 0,745 sek