Home / MotoGP / Suzuki zdecyduje po treningach, której skrzyni użyć w wyścigu

Suzuki zdecyduje po treningach, której skrzyni użyć w wyścigu

Suzuki

Zespół Suzuki nie wie jeszcze, czy wystawi w GP Kataru motocykle z nową szybką skrzynią biegów, działającą w górę i w dół. Byłby to pierwszy start duetu Suzuki na takich motocyklach. Wszystko zależeć będzie od treningów.

Wersja skrzyni, działająca tylko w górę, pojawiła się na prywatnych testach na Sepang w listopadzie. Potem Takuya Tsuda testował już nowe rozwiązanie, a Maverick Vinales i Aleix Espargaro mieli możliwość zapoznania się z nim dopiero podczas testów w Katarze.

Vinales przyznał, że konieczne jest sprawdzenie niezawodności tej skrzyni biegów. „Będziemy ją próbować, więc możemy być pewni, że przejedziemy 100 procent dystansu wyścigu na treningach. Pewne jest, że lepiej dla nas, gdybyśmy mieli do dyspozycji drugą wersję skrzyni. Wciąż jednak wymaga ona sprawdzenia.” – powiedział Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Tak czy inaczej, będę z nią jeździł niemal przez cały czas na treningach. Mamy dwa rodzaje skrzyni biegów i chcemy porównać obie. Zdecydujemy w ostatniej chwili, której użyć.” – dodał.

Maverick Vinales w przeciwieństwie do Aleixa Espargaro, będzie korzystał w GP Kataru z motocykla z poprzednim, zeszłorocznym podwoziem. Młodemu Hiszpanowi jeździ się na nim pewniej niż w przypadku tegorocznej konstrukcji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,694 sek