Home / MotoGP / Syahrin potwierdzony! Przejedzie sezon w barwach Tech 3 Yamahy

Syahrin potwierdzony! Przejedzie sezon w barwach Tech 3 Yamahy

Po odbyciu trzydniowych testów w Tajlandii, Hafizh Syahrin został potwierdzony jako zawodnik zespołu Tech 3 Yamahy na sezon 2018. To pierwszy Malezyjczyk w królewskiej klasie. Syahrin będzie partnerował Johannowi Zarco. Zastąpi w składzie Jonasa Folgera, który z powodu choroby opuści cały sezon 2018 i być może podejmie próbę powrotu za rok. Szef Tech 3 Herve Poncharal wciąż widzi go w swoim zespole.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Testy były w wykonaniu Syahrina bardzo przyzwoite. W bardzo ściśniętej stawce zawodników, 23-latek stracił 1.7s do najlepszego w testach Daniego Pedrosy, co dało mu co prawda 22. miejsce, jednak zważywszy na zerowe doświadczenie z maszyną MotoGP, można uznać za dobry rezultat. Na kolejnych tesatch w Katarze 1 marca Syahrin będzie już jeździł jako pełnoprawny zawodnik zespołu Tech 3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Widzisz Katarzyno tak jak mowilem wyjasnili grzecznie wszystkim pozostalym kandydatom ze wybieraja Syahrina :) Na pocieszenie napewno zafundowali kazdemu z kandydatow po maszynie GP i jest git NIEDOWIARKU :)))))))))

  2. Przecież ja też w po poprzednim artykule o nim pisałam, że na pewno go wezmą bo stoi za nim spora kasa od sponsorów i Tech3 niby się waha a tak naprawdę działają w ten sposób aby wyciągnąć za niego jak najwięcej kasy. Jednak żadnych rewelacji po tym zawodniku się nie spodziewam.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
27 zapytań w 0,935 sek