Home / MotoGP / Sześć podwójnych weekendów MotoGP i Formuły 1 w sezonie 2017

Sześć podwójnych weekendów MotoGP i Formuły 1 w sezonie 2017

motogp-vs-f1

Po organizatorach cyklu MotoGP, także i włodarze rządzący Formułą 1 opublikowali wstępną wersję kalendarza. W sześć weekendów fani sportów motorowych będą mieli szansę oglądać wyścigi obu tych wiodących serii motocyklowych i samochodowych. Wszystko wskazuje na to, że żadne wyścigi nie nałożą się na siebie.

Bardzo wielu kibiców motorsportów śledzi to, co dzieje się zarówno na torach MotoGP, jak i Formuły 1. Nic więc dziwnego, że organizatorzy starają się nie walczyć o tę samą widownię, a raczej dopasowują do siebie „swoje” kalendarze.

Sezon MotoGP i F1 rozpocznie się dokładnie w tym samym czasie – podczas gdy kierowcy Formuły 1 walczyć będą (o poranku polskiego czasu) w Melbourne, motocykliści przygotowywać się będą do nocnego wyścigu w Katarze. Dwa tygodnie później znów podwójna runda – GP Argentyny (MotoGP) i GP Chin (F1). Potem czekają nas po cztery wyścigi na przemian, aż do 11. czerwca, gdy MotoGP zawita do Katalonii, a F1 wyjedzie do Kanady (wieczór polskiego czasu).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Następnie kierowcy MotoGP będą walczyli cztery, a F1 – pięć razy, bez wspólnego weekendu. 27 sierpnia nastąpi jedyny potencjalny „zgrzyt” – GP Wielkiej Brytanii (MotoGP) oraz GP Belgii (F1). To dwie europejskie rundy. Można jednak niemal z pewnością stwierdzić, że włodarze MotoGP ponownie tak ustawią start wyścigu, aby nie kolidował on z cieszącą się ogromną popularnością rundą F1 na pięknym torze Spa-Francorchamps.

Dwa ostatnie wspólne weekendy to październikowe GP Australii (MotoGP) i GP USA (F1), rozgrywane jednak w zupełnie innych porach dnia. Koniec sezonu MotoGP – GP Walencji – wypada dokładnie podczas przedostatniej rundy Formuły 1 – GP Brazylii. To oczywiście także zupełnie inne pory dnia, a więc można śmiało stwierdzić, że za rok znów będzie możliwe obejrzenie wszystkich wyścigów MotoGP oraz F1.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy poza wyścigami MotoGP oglądasz także Formułę 1?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ja jednak wolę gdy się wyścigi nie nakładają w ogóle, tzn. nie odbywają tego samego dnia. W ten sposób co weekend jest jakieś wydarzenie, a w ten sposób będzie więcej „wolnych”.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
26 zapytań w 0,839 sek