Home / MotoGP / Tajlandia miejscem zimowych testów MotoGP!

Tajlandia miejscem zimowych testów MotoGP!

Jak ogłosił wicepremier Tajlandii Thanasak Patimaprakorn, już w styczniu przyszłego roku odbędą się pierwsze oficjalne przejazdy po torze Buriram odbędą zawodnicy i zespoły MotoGP: mają tam mieć miejsce testy przedsezonowe. GP Tajlandii ma dołączyć do kalendarza MotoGP już w 2018 roku, i być rozgrywane przynajmniej do roku 2020. Wyścig ma się odbywać na początku października. W 2018 roku w dniach 5-7 października.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Testy przedsezonowe w Tajlandii mają umożliwić zawodnikom sprawdzenie silników oraz – jeśli takie się pojawią – nowych rozwiązań technicznych związanych z przepisami na torze w Buriram. Oficjalnie umowa jeszcze nie jest podpisana, ale premier Tajlandii otrzymał słowo od Dorny, zarządzającej MotoGP, że GP Tajlandii ma już pewne miejsce. Umowa ma zostać podpisana w przeciągu najbliższych miesięcy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
106 zapytań w 0,908 sek