Home / MotoGP / Testy w Malezji bez Millera

Testy w Malezji bez Millera

Jack Miller

Kontuzjowany Jack Miller nie weźmie udziału w pierwszej sesji testowej przed sezonem 2016, która już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się na torze Sepang. Australijczyk nadal leczy złamanie nogi, ale przy okazji kolejnej sesji testowej ponownie wskoczy na swoją RC213V.

Były wicemistrz świata Moto3 zaliczył upadek w trakcie treningu na motocyklu crossowym. Wypadek był na tyle niefortunny, że złamaniu uległy kości piszczelowa i strzałkowa prawej nogi, tuż nad kostką. Co prawda jeszcze tego samego dnia 21-latek przeszedł operację i rehabilitacja przebiega pomyślnie, nie Jackass będzie w stanie jeździć w Malezji. Jeszcze niedawno uspokajał on kibiców pisząc, że „do jazdy i tak prawie nie używa prawej nogi”, więc wszystko wskazuje na to, że w połowie lutego na Phillip Island będzie w całkiem niezłej dyspozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jack Miller po ubiegłorocznym debiucie w MotoGP w barwach LCR Hondy, w najbliższym sezonie przesiada się na fabryczną Hondę RC213V zespołu Marc VDS. Jego team-partnerem będzie mistrz świata Moto2 z sezonu 2014, Tito Rabat. Hiszpan debiutować będzie w klasie królewskiej.

Testy w Malezji rozpoczynają się w poniedziałek i potrwają do środy.

foto: Marc VDS, info: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. Szkoda, ale liczę, że wróci w pełnym zdrowiu, ważne, że na Philip Island wystartuje w testach – niech ćwiczy na własnym terenie (choć z pewnością z Sepang też ma świetne wspomnienia [z 2014]) :)

    PS. ‚Jeszcze niedawno uspokajał on kibiców pisząc, że „do jazdy i tak prawie nie używa prawej nogi” ‚ – a to nie było, że „podczas jazdy i tak za często używa tylnego hamulca”? :D

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,772 sek