Home / MotoGP / Tito Rabat już praktycznie w Avintii. Baz i Barbera powalczą

Tito Rabat już praktycznie w Avintii. Baz i Barbera powalczą

Pogłoski o angażu Tito Rabata w zespole Avintia Ducati zaczynają się spełniać. Zespół już praktycznie dogadał kontrakt z zawodnikiem. Loris Baz i Hector Barbera mają jeszcze dwa kolejne wyścigi, aby udowodnić swoją wartość. Wygląda na to, że lepszy z nich pozostanie w zespole na przyszły rok obok Hiszpana, byłego mistrza Moto2. Rabata w zespole Marc VDS Honda zastąpi Thomas Luthi, który podpisał właśnie kontrakt z belgijskim zespołem.

„Rozmawiamy z naszymi zawodnikami i Tito od kilku wyścigów. Możemy powiedzieć, że umowa jest praktycznie gotowa. Są pewne detale, ale myślę, że w kolejnym wyścigu lub w Aragonii będziemy mogli wystosować odpowiednie oświadczenie. Nic nie jest jeszcze podpisane, ale wszystko idzie świetnie.” – powiedział Jose Maroto, menedżer ds. komunikacji w zespole Avintii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Co to oznacza dla obecnych zawodników? To, że któryś z nich będzie musiał pożegnać się ze startami w MotoGP w 2018 roku, ponieważ to ostatnie wolne miejsca w stawce. A może także być tak, że zarówno Baz jak i Barbera stracą posadę.

„Jeśli chodzi o drugi motocykl, wszystko nie jest takie jasne, ponieważ szef chciałby dać szansę Lorisowi i Hectorowi, by zademonstrowali, że potrafią utrzymać miejsce. Dał im więc czas do Aragonii, by osiągnęli dobre wyniki. W ostatnich dwóch wyścigach Loris był mocny, dostał się do Q2, był dziewiąty w ostatnim wyścigu w Austrii.” – dodał Maroto.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: bikesportnews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. To już niech Baz zostanie.

    Barbera ewentualnie do WSBK w zespole z Foresem.

  2. Szkoda miejsca. Mógłby je zająć ktoś naprawdę utalentowany a tak, no cóż……………dla teamu sezon w plecy :-((

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,845 sek