Home / MotoGP / Tragiczny wypadek na Sic Supermoto Days! Zginął Doriano Romboni

Tragiczny wypadek na Sic Supermoto Days! Zginął Doriano Romboni

 Doriano Romboni

Fatalne wieści dotarły z Włoch, gdzie w ten weekend na torze Latina rozgrywane były zawody Sic Supermoto Day, poświęcone pamięci Marco Simoncelliego. W wyniku wypadku w sobotnim treningu śmierć poniósł były zwycięzca sześciu wyścigów grand prix w klasach 125ccm i 250ccm – Włoch Doriano Romboni. Miał 44 lata.

Wypadek miał miejsce przed godziną 15:00 – Romboni przewrócił się na torze i został potrącony przez innego zawodnika, którym był Gianluca Vizziello. O wypadku informował m.in. Max Biaggi, który był jednym z uczestników. „Gdy zobaczyłem go na ziemi, od razu się zatrzymałem. Nie ruszał się, nie oddychał, miał złamaną nogę – widać było, że jest w nienaturalnej pozycji. To szalone – zebraliśmy się tu, by uczcić pamięć innego zawodnika, a teraz wydarzyło się to…” – pisał Włoch na twitterze. Zawody zgromadziły na starcie wielu zawodników – byli m.in. Andrea Dovizioso, Claudio Corti czy Troy Corser.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawody od razu przerwano, a Włochem zajęli się lekarze. Został przewieziony do szpitala Santa Maria Goretti w Latina, gdzie po godzinie 17:15 poinformowano o śmierci.

Doriano Romboni

Romboni rozpoczynał karierę w grand prix w 125ccm w roku 1989. W tej klasie wygrał dwa wyścigi – w Niemczech i w Holandii w 1990 roku. Kolejne triumfy odnosił w 250ccm. W latach1993 – 1995 wygrał cztery rundy (Austria, Niemcy, USA, Brazylia). Od 1996 roku ścigał się już w królewskiej kategorii 500ccm. W 1997 roku stanął na podium wyścigu w Holandii. Po nieudanym początku sezonu 1998 trafił do World Superbike, gdzie startował okazjonalnie do 2000 roku, ale bez żadnych sukcesów.

Poniżej dwa zdjęcia z miejsca wypadku.

Doriano-Romboni-2

DOriano-Romboni-SIC-supermoto-Day-2013

Źródło: gpone.com, derapate.it

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Bardzo smutna wiadomość ;( [*]

  2. przykra sprawa. jeszcze na takiej imprezie :/

  3. Jak się czuła rodzina, która myślała, że facet jedzie na jakąś wyluzowaną imprezkę, bez walki na noże i nagle bum, tragedia wielka.

  4. Smutna informacja. Nawet taka impreza kończy się tragedią:(

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
45 zapytań w 0,744 sek