Home / MotoGP / Valentino Rossi: Będziemy walczyć o podium

Valentino Rossi: Będziemy walczyć o podium

Valentino Rossi

Po raz pierwszy od 2012 roku, Valentino Rossi nie stanął na podium podczas inauguracyjnej rundy na torze Losail w Katarze. Włoch, który podpisał nowy dwuletni kontrakt z Yamahą podczas pierwszej rundy ukończył wyścig na czwartej pozycji.

The Doctor skupiony jest już na nadchodzącej rundzie w Argentynie, gdzie chce powalczyć o pierwsze w tym sezonie podium. Rossi zwyciężył zeszłoroczny wyścig na torze Termas de Rio Hondo po dramatycznym starciu z Marquezem, który nie ukończył wyścigu. To właśnie w Argentynie doszło do pierwszego z trzech incydentów tej pary w poprzednim sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu do Argentyny. W tym miejscu mam wielu fanów i zawsze miło poczuć pasję i oddanie tych ludzi. Mam tu wspaniałe wspomnienia. W zeszłym roku to był wspaniały wyścig, trudno będzie powtórzyć ten sam wynik, ale będziemy próbować. W Katarze nie byłem w stanie dojechać na podium, ale i tak to był dobry wyścig. Pracowaliśmy przez cały weekend. W Argentynie będziemy musieli zrobić to samo, ale musimy pojechać lepiej wyścig tak, aby stanąć na podium. Bardzo lubię tor Termas de Rio Hondo, więc postaramy się jak najlepiej.” – powiedział Rossi

Dyrektor zespołu Massimo Meregalli spodziewa się zobaczyć dwóch zawodników Yamahy na podium.

„W tym roku nasi zawodnicy są w szczytowej formie, więc spodziewamy się walki o podium w ten weekend. Mamy już większą wiedzę na temat opon Michelin po pierwszym wyścigu. To będzie interesujące zobaczyć jak będą spisywały się opony na torze, gdzie nie było żadnych testów.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 1,626 sek