Home / MotoGP / Valentino Rossi chciałby MotoGP w Indonezji

Valentino Rossi chciałby MotoGP w Indonezji

Valentino Rossi

Rossi w ostatnich dniach pojawił się na Bali w ramach promocji marki Yamaha. Włoski zawodnik uważa, że wyścigi grand prix powinny wrócić do Indonezji. #46 ścigał się w tym kraju w latach 1996 i 1997, ale od tamtego momentu Indonezja nie gości już zawodników mistrzostw świata.

Zarządzająca cyklem MotoGP Dorna daje jednak szansę powrotu temu krajowi w 2017 roku. Konieczne są tylko poprawki toru Sentul, by dopasować go do wymagań Motocyklowych Mistrzostw Świata.

„To na pewno miejsce, gdzie MotoGP powinno pojawić się w przyszłości, jako wyjątkowe podziękowanie dla fanów którzy śledzą MotoGP nie tylko przed telewizorami.” – powiedział Włoch. „Z biznesowego punktu widzenia Indonezja jest rynkiem dość różniącym się od tych, do których przywykliśmy w Europie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Słupki sprzedaży mówią, że Indonezja jest kluczowym rynkiem dla Yamahy, więc mamy więcej niż jeden powód odpłacić naszym przyjaciołom tutaj, odwiedzając to miejsce jeśli tylko pozwala na to kalendarz.” – dodał.

Rossi spędzi w Indonezji kilka dni, by potem od razu udać się na pierwsze testy przedsezonowe w Malezji, na Sepang.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Też chciałbym, ten kraj zasługuje na MotoGP :)
    jeszcze Tajlandia, mogłaby wrócić Brazylia (frekwencja w 2004 taka mała nie była), ciekawe, czy Finlandia wypali (nie tylko mowa o kalendarzu, ale ewentualnej frekwencji) – a że miało być max 20 wyścigów, to z chęcią wyrzuciłbym któryś z hiszpańskich torów (najchętniej Jerez, ale niestety broni ich wysoka frekwencja) :/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
30 zapytań w 0,758 sek