Home / MotoGP / Valentino Rossi: Najważniejsze, że wracam do walki o mistrzostwo!

Valentino Rossi: Najważniejsze, że wracam do walki o mistrzostwo!

Valentino Rossi dostrzega największe plusy swojego długo wyczekiwanego zwycięstwa w Assen. Dla Włocha kluczowe jest to, że odrobił aż 25 punktów do dotychczasowego lidera, Mavericka Vinalesa. Hiszpan przewrócił się i znowu skomplikował sobie sytuację. Wyprzedził go Andrea Dovizioso. Rossi jest trzeci i traci naprawdę niewiele, bo tylko siedem oczek do rodaka.

„To zwycięstwo jest ważne dla mistrzostw, które nagle znowu stały się bardzo zacięte. Odrobiłem wiele punktów. To fantastyczne uczucie móc wygrać po tak świetnym wyścigu.” – powiedział Valentino Rossi po wyścigu, po którym traci już tylko 7 punktów do #04.

Kliknij, aby pominąć reklamy
„To miejsce zawsze jest wyjątkowe, zwłaszcza dziś, kiedy masz dookoła tak wielu ludzi. Sam tor też jest fantastyczny. To był świetny wyścig od początku aż do końca. W pierwszym momencie pomyślałem sobie, że jest w porządku, że mogę wygrać, ponieważ byłem z przodu i jechałem dobrym tempem. Wtedy zaczęło padać.” – dodał Rossi, opisując wyścig.

„Ale to jest Assen. Dla mnie to 10. zwycięstwo tutaj w Assen, więc jestem naprawdę szczęśliwy. Jestem zadowolony z różnych powodów, ale powód numer jeden jest taki, że wracam do wygrywania. Przez cały rok ścigam się i pracuję dla tego uczucia i świetnie jest wrócić do tego po roku. Minęło dużo czasu.” – ocenił Rossi, który w Assen jeździ ze zmienioną ramą.

„Czuję się lepiej na motocyklu, odzyskałem wiele ze straconego wyczucia i to jest najważniejsze, ponieważ mogę jechać na własny sposób, i odnieść takie zwycięstwo. Czuję, że jedzie mi się na motocyklu o wiele lepiej, ale musimy poczekać na przyszły tydzień. Sachsenring to wspaniały tor, ale zupełnie inny niż Assen. W przeszłości było tam wiele świetnych wyścigów. Mamy nadzieję, że i tak będziemy konkurencyjni.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. DOKŁADANIE TAK KRÓLU, DECIMA JEST BLISKO!!!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
86 zapytań w 0,995 sek