Home / MotoGP / Valentino Rossi – tyle samo wizyt na podium co Giacomo Agostini

Valentino Rossi – tyle samo wizyt na podium co Giacomo Agostini

Zwycięstwo Valentino Rossi’ego na torze w Malezji było już jego 88-mą wizytą na podium w 110-ciu startach w „klasie królewskiej”. Tę samą liczbę podium w najwyższej klasie zdobył legendarny już Giacomo Agostini. Osiągnął on ten wynik pZwycięstwo Valentino Rossi’ego na torze w Malezji było już jego 88-mą wizytą na podium w 110-ciu startach w „klasie królewskiej”. Tę samą liczbę podium w najwyższej klasie zdobył legendarny już Giacomo Agostini. Osiągnął on ten wynik podczas startowania w 119-stu wyścigach w klasie 500cc. Giacomo zdobył również w tej klasie 8 tytułów Mistrza Świata!
Przed Rossi’m i Agostini’m znajduje się tylko Mick Doohan, który meldował się na podium aż 95 razy w 137-miu startach.

Loris Capirossi, który ukończył wyścig na torze Sepang w Malezji na drugim miejscu, zanotował tym samym swoją 35-tą wizytę na podium w całej karierze w klasie MotoGP. Jest to tylko jeden wyścig więcej ukończony w pierwszej trójce od dwukrotnego Mistrza Świata klasy 500cc — Phil’a Read’a.
Na liście są oczywiście zawodnicy, którzy nie zdobyli Mistrzostwa w „klasie królewskiej”. Są to Max Biaggi oraz Randy Mamola. Stawali oni częściej na podium niż Capirossi.

Lista zawodników, którzy kończyli wyścigi w najwyższej klasie na podium:

1. Mick Doohan — 95 miejsc na podium (54 zwycięstwa / 31 drugich miejsc / 10 trzecich miejsc)

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.