Home / MotoGP / Valentino Rossi zdziwiony utratą przyczepności tylnego koła

Valentino Rossi zdziwiony utratą przyczepności tylnego koła

Valentino Rossi był bardzo zrozpaczony po upadku na ostatnim okrążeniu GP Francji. Włoch stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej po tym, jak wyścig na Le Mans wygrał Maverick Viñales. Gdyby Hiszpan wygrał, a Rossi dojechał drugi, to i tak #25 objąłby prowadzenie w mistrzostwach, zatem można zrozumieć ambitną postawę The Doctora, który nie chciał zadowalać się drugą pozycją.

„To wielka szkoda, dla naszego zespołu to był najlepszy weekend w sezonie, byłem bardzo konkurencyjny na torze, także na mokrej nawierzchni, zwłaszcza w wyścigu. Z pewnością, dla mnie mógł to być najlepszy wynik w sezonie. Było bardzo ciężko, ponieważ tempo przez cały czas było bardzo wysokie, ale czułem się komfortowo na motocyklu aż do samego końca, miałem dobre odczucia i próbowałem atakować.” – mówił po wyścigu Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamę

„Niestety, na ostatnim okrążeniu popełniłem błąd w szóstym zakręcie i spadłem w tył, Maverick mógł mnie wyprzedzić. Wiedziałem, że mam jeszcze jedną szansę, ponieważ jechaliśmy bardzo blisko siebie i starałem się jechać za nim, w sektorze czwartym byłem szybki. Szczerze mówiąc, nie rozumiemy, co było powodem upadku. Zwykle musisz zwracać uwagę na przednią część motocykla, a ja podczas upadku straciłem kontrolę nad tyłem.” – dodał włoski zawodnik Yamahy.

„Tak czy inaczej, popełniłem błąd i jest jak jest. To wielka szkoda, bo wracamy do domu bez punktów. Po pierwsze, bardzo mi szkoda straconej szansy prawdopodobnie na zwycięstwo, a także prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Straciłem tu punkty. Dla to jednak wciąż był dobry weekend, byłem mocny. Teraz musimy myśleć już o kolejnym torze, mam nadzieję, że będę mógł jechać tak, jak w ten weekend.” – zakończył #46.

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 11

  1. Zdjęcie profilowe Malciszek

    Szanowny „Cesarz” dał ciała i tyle. Spalił się i wyleciał. Szkoda, tym bardziej że rzetelna jazda jest chyba jedyną szansą na X tytuł dla 46.

  2. Zdjęcie profilowe Rafixs

    Sam dales ciała po prostu jechał na 100 i tyle

  3. Zdjęcie profilowe k3

    Zdziwiony to on będzie na koniec sezonu, że znowu mu kilka punktów braknie do tytułu.

  4. Zdjęcie profilowe 123

    Najbardziej mi się podobał tytuł na oficjalniej stornie motogp: „Rossi laments „missing out on the probable victory” :-) Mówi sam za siebie.

  5. Zdjęcie profilowe Repsol84

    Jechal bardzo ladnie ogolnie wyscig nudnawy ale Rossi klasa a uslizg zdarza sie kazdemu zwyczajna sytuacj wyscigowa

  6. Zdjęcie profilowe nygga

    Vale, zachowałeś się jak gówniarz.
    Przy takiej tabeli należało jechać z kubłem zimnej wody.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 1,184 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!