Home / MotoGP / Vinales i Morbidelli ukarani po kwalifikacjach! Zmiany na polach startowych

Vinales i Morbidelli ukarani po kwalifikacjach! Zmiany na polach startowych

Sędziowie przyjrzeli się wydarzeniom w kwalifikacjach do GP Aragonii. Zauważyli nieregulaminowe zachowania u dwójki zawodników: Mavericka Vinalesa z Yamahy i Franco Morbidelliego z Marc VDS Hondy. Obaj otrzymali karę przesunięcia w tył na polach startowych. Hiszpan o trzy pozycje, a Włoch aż o sześć. W ten sposób najwyżej ustawioną na starcie Yamahą będzie ta dosiadana przez Johanna Zarco.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Co ciekawe, kary nie posypały się za dziwne manewry w końcówce sesji, a za „jazdę z nieodpowiedzialny sposób, i pozostawanie na linii wyścigowej jadąc z niską prędkością” oraz „przeszkadzanie innemu zawodnikowi.”. Vinales wystartuje z 14. miejsca, Morbidelli z 19. Kara dla Włocha jest wyższa przez „recydywę” – zawodnik Marc VDS już kiedyś był za to karany.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Marquezowi tez powinni dojebać tak dla zasady.

  2. Lorenzo też jechał za wolno

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
23 zapytań w 0,842 sek