Home / MotoGP / Vinales: Nowa skrzynia biegów krokiem naprzód

Vinales: Nowa skrzynia biegów krokiem naprzód

Maverick Vinales

Maverick Vinales jest zadowolony z nowej skrzyni biegów, jaką Suzuki zamontowało do GSX-RR. Hiszpan uważa, że to duża poprawa w stosunku do poprzedniej i daje nadzieję na walkę w czołówce.

Suzuki poprzednio korzystało z „wolnej” skrzyni biegów, która jednak nie ułatwia odrabiania strat do najlepszych. Wreszcie jednak przygotowała jednak tzw. „szybką” skrzynię biegów, używaną przez większą część stawki, dzięki której wyraźnie się poprawili. Po raz pierwszy wykorzystali ją na Wyspie Filipa, natomiast na Losail była już w pełni gotowa do użytku. Niewątpliwie przyczyniła się do wysokich pozycji w tabeli z czasami 21-letniego Vinalesa.

W udzielonym wywiadzie chwalił nową przekładnię: – ,,W ciągu ostatnich dwóch serii testów jeździłem z nią po raz pierwszy i jest to kolejny duży postęp. Nie mogłem naciskać, ale odczuwam, że ma duży potencjał. Musimy nad nią pracować do końca i mam nadzieję, że użyjemy ją w wyścigu”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Vinales pozytywnie spogląda na sezon: – ,,Mieliśmy dużo pracy tej zimy. Suzuki odnotowało ogromną poprawę, a dotychczasowe wyniki są pozytywne. Pozytywnie patrzymy w kontekście wyścigów, w których mam nadzieję, że będę z przodu”.

21-latek jest zadowolony z testów w Katarze: – ,,Zakończyliśmy testy w bardzo dobrej pozycji. Jestem szczęśliwy, bo na używanych oponach byłem w stanie utrzymywać tempo na poziomie 1.55.5, a więc takie, które może doprowadzić mnie do podium w wyścigu. Jestem zadowolony z zespołu. Dzięki ciężkiej pracy wyraźnie poprawiliśmy motocykl. W Katarze nie było łatwo, gdyż prosta jest długa i nasz silnik nadal ma duże pole do poprawy. To jednak sprawia, że jestem pozytywnie nastawiony co do przyszłości”.

Maverick Vinales bez wątpienia był objawienie przedsezonowych testów i wyrasta na „czarnego konia” sezonu 2016. Czy spełni oczekiwania fanów i ekspertów? Pierwsza odpowiedź 20 marca na torze Losail.

źródło: www.autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,727 sek