Home / MotoGP / Vinales skopiował ustawienia Valentino Rossiego

Vinales skopiował ustawienia Valentino Rossiego

Maverick Vinales po wyścigu MotoGP o GP Czech, który zakończył na trzecim stopniu podium, przyznał potem, że kluczowe było skorzystanie z ustawień, jakie od początku weekendu wypracował w Brnie Valentino Rossi. Po rozczarowujących kwalifikacjach Vinales nie miał powodów do optymizmu. Potem jednak, w wyścigu uległ tylko duetowi Repsol Hondy, a wyprzedził partnera zespołowego, na którego ustawieniach skorzystał.

Vinalesowi pomogło wcześniejsze zjechanie po motocykl z oponami na suchy tor. Dzięki temu nie stracił zbyt wiele i w końcówce mógł przebijać się do przodu, by ostatecznie finiszować na trzecim miejscu. Dla Hiszpana to pierwsze podium o czerwcowego wyścigu na Mugello. I pierwszy wyścig na nowym podwoziu, jakie Yamaha stworzyła po początkowych problemach Valentino Rossiego u progu sezonu.

„Myślę, że znowu znaleźliśmy sposób na ustawienia. Valentino pomógł nam to znaleźć. Spróbowaliśmy ustawić motocykl w bardzo zbliżony sposób co on i spisaliśmy się świetnie, używaliśmy takiej samej ramy co on. Bardzo dobrze czułem się na suchym torze, tak jak na początku roku. Podniosła się moja pewność siebie, jestem silniejszy jeśli chodzi o walkę o tytuł.” – mówił po wyścigu Maverick Vinales.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Pierwsze okrążenia po zjechaniu były ciężkie, ponieważ trudno było rozgrzać opony, nie miałem wyczucia. No i ja też nieco za późno zjechałem. Zdobycie podium jest dobrym wynikiem. Smakuje prawie jak zwycięstwo.” – dodał zawodnik Yamahy.

W poniedziałek Vinales testuje w Brnie z innymi zawodnikami podczas oficjalnych sesji testowych. #25 ma nadzieję, że pozwoli mu to wrócić do takiej formy, jaką prezentował na początku roku, gdy wygrał dwa wyścigi.

„To już czas aby wróciło wyczucie, jakie mieliśmy w pierwszej połowie sezonu. To naprawdę istotne. Musimy ciężko popracować, aby znaleźć właściwy sposób ustawiania podwozia i zawieszenia i utrzymać dobry poziom do końca sezonu.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju – w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

 1. Aby być dokładniejszym, to Vinales Rossiego wcale nie wyprzedził, po prostu uplasował się przed nim, mijając biedaka, który siedział opóźniony w boxie :).

  • Patrzcie, okazuje się , że nie tylko „dziadek” uczy się od młodszych kolegów ich ustawień (czytaj kradnie, podgląda, kopiuje, wykrada ;))…interesujące…

   • @vendeur – tak masz rację MV nie wyprzedził torze a w klasyfikacji końcowej :) Wiec znów (jak mawiał Lechu) ktoś kto nie oglądał może to źle zrozumieć..Wcześniejszy komentarz nie był ad vocem, źle go wkleiłem, powinien być naturalnie osadzony, wiec pardon man.

   • No właśnie, zaskoczenie, że Vinales kopiuje. Ale widać tutaj współpracę między nimi, skoro Rossi na to pozwala, to dobrze rokuje ich relacjom :).

   • Do momentu kiedy Vale nie zda sobie sprawy że trzeba ukrywać asa w rękawie. Vinales będzie go podgryzał… Obaj zawodnicy mają wgląd w telemetrię ze względu na rozwój motocykla. Na pewno rossi zmieni tok pracy jeśli 25 będzie małpował jego ustawienia. a ukrywanie ustawień może doprowadzić do sytuacji z 2016 gdzie Yamaha na początku sezonu miała najlepszy motocykl a potem spartaczyła rozwój motocykla…

 2. …a to nie przypadkiem Mr. Jarvis o tym decyduje i wyraża zgodę na to kto od kogo i co kopiuje?

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
31 zapytań w 0,829 sek