Home / MotoGP / Vinales sprawdził nowy tor Kyalami

Vinales sprawdził nowy tor Kyalami

Maverick Vinales w mijającym tygodniu odwiedził Kyalami International Race Track. Obiekt w RPA został gruntownie zmodernizowany, w największym stopniu od czasu jego powstania w 1961 roku. Słynny tor kilkukrotnie gościł zawodników Formuły 1, Motocyklowych Mistrzostw Świata czy World Superbike.

Odwiedziny Hiszpana były częścią imprezy Yamaha R World Event. Jako, że zawodnicy mają zakaz jazdy motocyklami MotoGP przez okres zimowy, Vinales oraz zawodnicy lokalnych serii i amatorzy dosiadali sportowych modeli drogowych – YZF-R1 oraz YZF-R6.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tor stracił prawo organizacji wyścigów międzynarodowych w 2010 roku. W 2014 roku został zlicytowany. Nowy właściciel – były zawodnik Toby Venter – wcielił w życie plan przywrócenia obiektowi blasku. Zmienił się układ toru, nawierzchnia, a także poprawiono bezpieczeństwo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju – w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jest szansa, żeby wylądował w kalendarzu np. SBK? Czy tor przygotowany z myślą o wyścigach samochodowych?

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
40 zapytań w 0,804 sek