Home / MotoGP / Vinales zaskoczony gorszym tempem drugiego dnia testów

Vinales zaskoczony gorszym tempem drugiego dnia testów

Maverick Vinales nie ukrywał, że po testach posezonowych w Walencji ma mieszane uczucia. Pierwszego dnia, zaraz po dniu przerwy po niedzielnym grand prix, Hiszpan imponował szybkością, dosiadając zeszłorocznego motocykla, jednak dzień później nie było już tak dobrze. Nie wiedząc czemu, tempo spadł dość wyraźnie.

„Pierwszy dzień był niezły, jestem z niego całkiem zadowolony. Odczucia były całkiem dobre. Dziś mieliśmy zupełnie inny dzień. Traciliśmy na tym samym motocyklu 0.3 – 0.4 sekundy na okrążeniu. To coś, czego nie rozumiemy. Musisz być bezbłędny jeśli chodzi o wybór podwozia, o wybór drogi jaką się obiera.” – powiedział Vinales po środowych przejazdach. Yamaha wyjedzie na kolejne testy w przyszłym tygodniu w Malezji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Z pewnością musimy więcej potestować. Te testy poszły nieźle pierwszego, i nie najlepiej drugiego. Trudno tu podejmować jakieś decyzje. Musimy kontynuować pracę. Kiedy wykonasz dwa albo trzy pełne dni testowe, można zacząć podejmować jakieś decyzje. Ale teraz jest to jeszcze zbyt trudne. Na motocyklu z 2017 roku mam lepszą trakcję i przyspieszenie, a na 2016 lepsze wyczucie przodu. To właśnie czułem przez cały rok.” – skomentował Hiszpan.

„Zobaczymy czy zabierzemy motocykl z 2016 roku i popracujemy by przyspieszał dobrze, czy weźmiemy z 2017 i spróbujemy, by lepiej hamował i skręcał. Zobaczymy którą drogą można pójść, by być szybszymi.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,722 sek