Home / MotoGP / Vinales zdecyduje o przyszłości po kilku wyścigach

Vinales zdecyduje o przyszłości po kilku wyścigach

Maverick Vinales

Maverick Vinales był jednym z pozytywnych zaskoczeń przedsezonowych testów MotoGP. Młody Hiszpan prezentował bardzo szybkie tempo i niektórzy nawet stawiają 21-latka w gronie faworytów pierwszego wyścigu w Katarze. Sam zawodnik nie jest pewny, czy forma Suzuki umożliwi mu kiedyś walkę o tytuł mistrza świata.

Testy poszły Vinalesowi bardzo dobrze. Hiszpan, w przeciwieństwie jednak do Aleixa Espargaro, będzie na początku sezonu korzystał ze starego podwozia Suzuki, które jego zdaniem umożliwia lepszą korekcję błędów.

„Czuję się bardziej komfortowo na podwoziu z 2015 roku. Różnica polega na tym, że mogę obierać takie linie przejazdu jakie chcę i jeśli przestrzelę zakręt to mogę go skorygować. To bardzo istotne, zwłaszcza w wyścigach.” – przyznał.

Zapytany, czy w takim razie może skorzystać z nowego podwozia w którejś z rund, odpowiedział: „Zdecydowanie, niczego nie wykluczamy. Może w Katarze nowe nie działa dobrze, ale wrócimy do niego w Austin czy Le Mans, gdzie będzie lepiej dopasowane do układu toru.”

Kliknij, aby pominąć reklamę

Co ciekawe, Maverick przyznał, że nowa szybka skrzynia biegów działająca w górę i w dół może nie zostać jeszcze wykorzystana podczas GP Kataru na Losail. „Ona naprawdę robi różnicę, ale wymaga ostatecznego dopasowania. Zobaczymy zatem, czy będziemy ją mieć dostępną w pierwszym grand prix.”

Vinales jest świadomy swojej wartości i na razie ostrożnie podchodzi do przyszłości, ale nie wyklucza, że aby otrzymać szansę walki o tytuł kiedyś będzie musiał opuścić obecny zespół.

„Zarówno Suzuki jak i ja wiedzieliśmy, że to bardzo młody projekt. Moja przyszłość zdecyduje się podczas pierwszych pięciu czy sześciu wyścigów. Jeśli naprawdę zobaczę, że jestem na poziomie walki na czele, a motocykl mi na to nie pozwoli, będę myślał jaką drogą powinienem pójść. Najmądrzej jednak teraz o tym zapomnieć i skupić się na pierwszych wyścigach i podejść do nich, jakby były moimi ostatnimi.” – przyznał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Zdjęcie profilowe Tomek

    fajnie by było jak by vinales regularnie walczył w top 5,ciekawe jak by wygladała jego walka z marquezem

  2. Zdjęcie profilowe Dmn

    Pewnie ciągle ciągnie go do Ducati. Jednak na jego miejscu raczej nie robiłbym pochopnych ruchów, bo ileż to było 20 latków którzy mieli podbić świat.

  3. Niech zostanie w Suzuki. Jak tak wszyscy zaczną przechodzić do Hondy/Yamahy to potem będzie narzekanie czemu inni producenci nie są konkurencyjni. A teraz Suzuki może wiele osiągnąć z Vinalesem.

    Ale jednego kierowcę Suzuki nadal miło wspominam – #21.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
56 zapytań w 0,943 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!