Home / MotoGP / Wrażenia po pierwszym dniu w Walencji

Wrażenia po pierwszym dniu w Walencji

Marco Melandri, Movistar Honda — 1.:
“Od pierwszych minut dobrze czułem się na motocyklu. Rozpoczęliśmy od ustawienia hybrydowego i wykorzystaliśmy dane z testów zimowych jak i z ostatniego wyścigu w Turcji i okazało się, że to dobrzeMarco Melandri, Movistar Honda — 1.:
“Od pierwszych minut dobrze czułem się na motocyklu. Rozpoczęliśmy od ustawienia hybrydowego i wykorzystaliśmy dane z testów zimowych jak i z ostatniego wyścigu w Turcji i okazało się, że to dobrze funkcjonuje, aczkolwiek wiem, iż jutrzejsze czasy będą już inne.
Chcę stanąć na podium, aczkolwiek moje myśli zajmuje głównie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i jest to dla mnie ważniejsze, niż wygranie jednego wyścigu”.

Carlos Checa, Ducati Marlboro — 2.:
“To był dla nas dość dobry dzień, ale przed nami jeszcze nieco prac, po to, aby jutro móc uzyskać prawidłowy rytm wyścigu. Dzisiaj rano jechałem bardzo szybko, ale temperatury w godzinach popołudniowych wzrosły i w związku z tym tylne koło mojego motocykla częściej się ślizgało. Dość szybko straciłem stabilność tylnej opony i właśnie na tym będę się musiał jutro skoncentrować, jeżeli dalej chcemy walczyć przy „pomocy opon”. Dokonamy również paru drobnych korekt i zmian w samym zawieszeniu, aby uzyskać lepszy tor jazdy”.

Sete Gibernau, Movistar Honda — 3.:
“Miły sposób rozpoczęcia weekendu. W czwartek dokonaliśmy analizy i oceny naszych danych, aby znaleźć złoty środek i rozpoczęliśmy od opon. Jest to krótki tor i ufamy, że jutro nie będzie jednak padało. Rozpoczęliśmy już prace związane z ustawieniami, które wykorzystywaliśmy już w roku 2003. Tym samym nie zastanawiamy się specjalnie nad ustawieniami”.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing — 7.:
“Bardzo mi się podoba ten układ barw w malowaniu — jest tak, jakbyśmy powrócili do lat siedemdziesiątych. Sam motocykl, ale i kombinezon wyglądają naprawdę bardzo sympatycznie.
Mieliśmy dzisiaj nieco problemów z przednią częścią motocykla jak i z przyspieszeniami. Bardzo dużo czasu tracimy w wolnych zakrętach, ale i generalnie na koniec danego okrążenia nie jesteśmy wystarczająco szybcy. Mamy nieco problemów, a niektórzy z pozostałych zawodników są bardzo szybcy, ale nie martwię się aż tak z tego powodu”.

źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
99 zapytań w 0,744 sek