Home / MotoGP / PRIMA APRILIS: Wspólna kolacja łagodząca konflikt!

PRIMA APRILIS: Wspólna kolacja łagodząca konflikt!

rossi marquez lorenzo

Jak na weterana tego sportu przystało, 37-letni Włoch Valentino Rossi zaprosił swoich dwóch młodszych kolegów z Hiszpanii na wspólną kolację z okazji dwudziestolecia startów w Mistrzostwach Świata. Kolacja ta miała na celu załagodzenie konfliktu między Rossim, Lorenzo, a Marquezem.

Kolacja odbyła się w pięknej scenerii nad rzeką Dulce w pobliżu miasta Termas de Rio Hondo. Wszystko miało odbyć się po cichu, bez fleszy i kamer. Jednak w dzisiejszych czasach i dobie Internetu spotkanie trójki rywali z toru nie przeszło bez echa.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Z okazji dwudziestolecia startów Rossi jako pierwszy odłożył dumę na bok i wyszedł z męską propozycją zakończenia konfliktu dla dobra MotoGP. Marc Marquez i Jorge Lorenzo, którzy przybyli na miejsce spotkania w eskorcie ochroniarzy byli nieco zaskoczeni zaproszeniem Rossiego. Zawodnicy wypili symbolicznego drinka, rozmawiali na tematy wyścigów, zagrożenia życia wynikającego z uprawiania tego sportu, sytuacji z poprzedniego sezonu. Wyjaśniali sobie wszystkie nieprzyjemności.

Trójka zawodników podczas rundy o GP Argentyny, która zaczyna się już dzisiaj, potwierdzi publicznie załagodzenie konfliktu. Możemy otwarcie stwierdzić, że pokazali wielką klasę, jak na Mistrzów Świata przystało. Odłożyli na bok pieniądze, sławę, a w szczególności dumę. Dla nas, obserwatorów tego jakże pięknego sportu, to wspaniała wiadomość, która idzie z duchem sportu, a my możemy ponownie ekscytować się wyścigami w pokojowej atmosferze. Sport zwyciężył!

AKTUALIZACJA: Choć wszyscy bardzo byśmy tego chcieli, jeszcze zapewne nie raz będziemy słyszeć w tym roku powracanie do końcówki ubiegłego roku i niesnasek pomiędzy włosko-hiszpańską czołówką MotoGP. Wspomniane spotkanie #46, #93 i #99 nie miało miejsca i jest tylko naszym prima-aprilisowym dowcipem, ale mamy nadzieję, że panowie będą już skupiać się wyłącznie na walce o jak najlepsze lokaty!

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Zdjęcie profilowe Dominik Zajączkowski

komentarzy 11

 1. Zdjęcie profilowe Antymarqez93

  A już myślałem że nie doczekam się żartu z okazji 1 kwietnia. Ale w przyszłym roku, proszę postarajcie się bardziej

 2. Zdjęcie profilowe polerst

  Nie powiem, że prawie się nabrałem, świetny news :)

 3. Zdjęcie profilowe saruto

  hahahahahahahahahahaha :D dobre, brawo za pomysł !

 4. Trzeba było poczekać z komentarzami, aż ktoś zacznie na nich gejkować, dzisiaj to modne.

 5. Zdjęcie profilowe duchu11

  A już miałem pochwalić Rossiego ….. szkoda.

 6. Zdjęcie profilowe HammerMen

  Nic nie zwyciężyło… Świetny wręcz kapitalny ruch doktora który niczym ojciec chrzestny mówi komu wybaczyć a komu nie. Za kilka wyścigów z „rozejmu ” może nie być nic.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
94 zapytań w 1,081 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!