Home / MotoGP / Współpraca w Ducati jak nigdy dotąd

Współpraca w Ducati jak nigdy dotąd

Danilo Petrucci chwali początek wspólnej pracy w zespole w Ducati wraz z Andreą Dovizioso. Włoch przyznał, że jeszcze nigdy w karierze nie działało mu się tak dobrze jak właśnie z Dovim. Drugi dzień testów na Sepang zakończyli na odpowiednio pozycjach dziewiątej i czwartej, a najważniejszym punktem dnia był długi, 20-okrążeniowy przejazd.

„Kiedy rozpoczniemy sezon, ja będę miał numer #9, a on #04, a więc będziemy dwoma rywalami. Ale do czasu pierwszego wyścigu bardzo pożyteczna jest współpraca, aby wspólnie zrozumieć wszystkie sprawy. W przeszłości nigdy nie pracowałem tak z partnerem zespołowym, nie sprawdzaliśmy wszystkiego zakręt po zakręcie. „Wjadę w pierwszy zakręt przed tobą, bo ty jesteś lepszy na wyjściach. Popracujmy nad zakrętem”. Z pewnością nie mamy przed sobą tajemnic, ale gdy przyjdzie do wyścigów, będziemy rywalami, jak wszyscy.” – powiedział Danilo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Petrucci przyznał również, że wspólny długi wyjazd z Dovizioso był początkiem pracy w inny sposób. „To było bardzo ważne, pomogło w zrozumieniu wielu kwestii. Jestem bardzo zadowolony zwłaszcza z drugiej części. Ja jechałem z przodu na używanych oponach, skończyliśmy z bardzo dobrymi czasami. To może nie wystarczy na wygranie wyścigu, może na podium, ale na pewno jest lepiej niż rok temu i na pewno lepiej niż jeszcze wczoraj, gdzie mieliśmy kłopoty w środku dnia, gdy było naprawdę gorąco.”

„Na tę chwilę myślę, że to ja mam więcej do nauczenia się od Doviego. Linie przejazdu, to jak zachowuje się motocykl.” – skomentował Petrucci. „Dla niego również ważne było to, że to ja jechałem z przodu. Mógł zobaczyć jak spisują się opony w różnych temperaturach, i sam motocykl od tyłu, zobaczyć, jakie są słabe punkty.”

Źródło: motorsport.com
Fot. Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Ducati wygra GP Kataru?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,742 sek