Home / MotoGP / Wszystkiego najlepszego Valentino !

Wszystkiego najlepszego Valentino !

Dziś, w Czwartek 16 Lutego, pięciokrotny Mistrz Świata w kategorii MotoGP – Valentino Rossi obchodzi swoje 27 urodziny.
Obecnie zawodnik zespołu Camel Yamaha wraz z całą ekipą przebywa w Malezji na przedsezonowych testach i tam najprawdopodobniej odbędzDziś, w Czwartek 16 Lutego, pięciokrotny Mistrz Świata w kategorii MotoGP – Valentino Rossi obchodzi swoje 27 urodziny.
Obecnie zawodnik zespołu Camel Yamaha wraz z całą ekipą przebywa w Malezji na przedsezonowych testach i tam najprawdopodobniej odbędzie się urodzinowe przyjęcie.

Włoch zadebiutował w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w 1996 roku w Malezji, w klasie 125cc, a już w następnym sezonie w tej samej klasie wywalczyć swój pierwszy tytuł mistrzowski.
Następnie w 1998 „przesiadł się” na większe pojemności, żeby rok później ponownie zdobyć tytuł mistrza, tym razem w klasie 250cc.

Rossi w królewskiej klasie pojawił się pierwszy raz na Hondzie w 2000 roku. Wtedy jeżdżono jeszcze na motocyklach o pojemności 500cc, a Mistrzem Świata wówczas został Amerykanin Kenny Roberts Jr. Jednak rok później młody Włoch nie dał już szans rywalom i zdobył swój pierwszy tytuł w 500cc.

Od tamtego czasu, co roku mistrzem Świata zostaje jeden człowiek – Valentino Rossi, który właśnie dziś obchodzi swoje 27 urodziny. A cała redakcja Polskiej Strefy MotoGP chciałaby złożyć sympatycznemu Włochowi serdeczne życzenia i żeby w końcu musiał się trochę pomęczyć aby zdobyć swój 6 tytuł w królewskiej klasie ;-).

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,714 sek