Home / MotoGP / Wyścig w Indonezji ma zostać rozegrany na ulicznym torze

Wyścig w Indonezji ma zostać rozegrany na ulicznym torze

Stawka MotoGP na sezon 2015

GP Indonezji w sezonie 2017 ma zostać rozegrane na ulicznym torze. W projekt mający na celu przystosowanie obiektu do zmagań Grand Prix zaangażowany został sam Hermann Tilke. Aby jednak to do tego doszło, obiekt trzeba poddać renowacji według ustaleń FIM.

Aby tor otrzymał homologację FIM, obiekt musi przejść wszystkie testy bezpieczeństwa. Nitka toru ma być długości 4,2 km, natomiast liczba narożników ma zostać zwiększona z 11 do 14.

Dyrektor obiektu Tinton Soeprapto powiedział: – ,,Sentul będzie torem ulicznym, biegnącym przez osiedla i dzielnicę handlową. Hotel natomiast zostanie wybudowany obok obiektu, dzięki czemu goście będą mogli oglądać wyścig, tak jak GP Monako”.

W projekt zmodernizowania obiektu zaangażowany jest Hermann Tilke, który pracę ma rozpocząć w grudniu. Ostateczne poprawki mają być wprowadzone do marca przyszłego roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Iman Nahrowi, minister sportu i młodzieży, niedawno podpisał list intencyjny w kontekście wyścigu MotoGP, mając nadzieję, że dzięki renowacjom, wyścig MotoGP będzie mógł zawitać w Indonezji już w 2017 roku: – ,,Mamy największą populację użytkowników jednośladów na świecie. Mamy największą fabrykę motocykli, a także jedną z największych fabryk opon na świecie, dlatego też zasługujemy na to, aby otrzymać organizację wyścigu królowej motoryzacji motocyklowej”.

Czy już za niespełna dwa lata ujrzymy najlepszych motocyklistów na świecie na ulicznym torze w Indonezji? Z pewnością dowiemy się dopiero w przyszłym roku.

źródło: www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

komentarzy 7

  1. wow sam Hermann Tilke!!!
    głowiliśmy się co teraz robi…….

  2. Kiedy pan Tilke przejdzie na emeryture lub calkiem go zabraknie, nastapi koniec sportow motorowych-jest jedyny na Swiecie od projektowania. I na koniec cos, zeby sie kilku gosci moglo ponapinac i obrzucac blotem: jak na takim torze ulicznym z „barierkami” dookola wykopac innego zawodnika poza tor?

  3. Zaraz… to w Indonezji ma powstać nowy tor uliczny, czy oni zamierzają zmodyfikować ten istniejący permanentny Sentul aby był ”uliczny”

  4. Zamiast zrobic tor w mieście to wybudują miasto wokół toru. Mają rozmach skur….ny :D

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
36 zapytań w 0,809 sek