Home / MotoGP / Yamaha potwierdza – silnik M1 będzie dostępny dla zespołów klienckich

Yamaha potwierdza – silnik M1 będzie dostępny dla zespołów klienckich

Jeśli wierzyć brytyjskim mediom, Yamaha jest już blisko porozumienia z zarządzającą cyklem MotoGP Dorną, na mocy którego będzie możliwe udostępnienie silników pochodzących z motocykla M1 dla czterech kolejnych zawodników w sezonie 2014. Użyczenie silników ma rocznie kosztować dany zespół około 1 mln dolarów.

Dorna ma nadzieję, że silniki Yamahy M1 a także pomysł Hondy by w sezonie 2014 budować motocykle w tańszej specyfikacji (prawdopodobnie ok. 5 sztuk) pomogą ponownie zapełnić stawkę prototypowymi maszynami, które zajęłyby miejsce motocykli CRT, nie mających większych szans na walkę z Hondą, Yamahą czy Ducati (choć w tym roku z włoską marką walkę zamierza podjąć przynajmniej zespół ART). Trzeba też mieć na uwadze duże prawdopodobieństwo powrotu Suzuki…

Lin Jarvis z Yamahy przyznał, że umowa jest już bliska podpisania, choć na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat tego, kto korzystałby z wypożyczanych silników. Nie wie tego również sam Jarvis. Przyznał jednak, że jednostki napędowe byłyby przynajmniej tak mocne i tak dobrze rozwijane jak te, które obecnie są dostarczane satelickiemu zespołowi Tech 3. „Nie mamy pojęcia kto jest wśród kandydatów (na klientów). Nie będziemy na tym zarabiać. Dla nas ważne, by było to przynajmniej dwóch, a maksymalnie czterech zawodników. Tak samo jak posiadanie dwóch kierowców w zespole fabrycznym i dwóch w satelickim Tech 3.” – powiedział Jarvis.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. no to w następnym sezonie będzie bardzo ciekawie ;)

  2. Wybiera się ktoś do Kataru na rozpoczęcie?

  3. hoho to ja widzę że za rok może być 26 prototypów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
86 zapytań w 2,403 sek