Home / MotoGP / Yamaha zbroi się na Suzuka 8 Hours – w składzie ze Smithem i Espargaro

Yamaha zbroi się na Suzuka 8 Hours – w składzie ze Smithem i Espargaro

Tech 3 Yamaha

Koledzy zespołowi z Tech 3 – Bradley Smith i Pol Espargaro – zostali ogłoszeni zawodnikami Yamahy na długodystansowy wyścig Suzuka 8 Hours. Będzie to dla tego duetu debiut w prestiżowym japońskim wyścigu. Trzecim zawodnikiem zespołu będzie Katsuyuki Nakasuga.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Japońska marka wystawia fabryczny zespół po raz pierwszy od 13 lat. Smith i Espargaro będą mieli silną konkurencję w Hondzie, która sięgnęła po Casey’a Stonera. Yamaha wygrywała Suzuka 8 Hours czterokrotnie – ostatnio w 1996 roku.

38. edycja klasyka odbędzie się w dniach 23 – 26 lipca, w wakacyjnej przerwie w MotoGP. Zakończyły się więc spekulacje, że wystartować mogą Valentino Rossi i Jorge Lorenzo.

Źródło: Tech 3 Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Czy oni zawsze muszą mieć zawodników MotoGP w Suzuka 8 Hours?

    Na tym zdjęciu wszyscy zapatrzeni na Panią z Monstera, a jeden z Panów na jej pupę, ciekawa obserwacja.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
35 zapytań w 0,828 sek