Home / MotoGP / Żadnego odpoczynku dla drużyny Camel Yamaha

Żadnego odpoczynku dla drużyny Camel Yamaha

Podążając za niedzielną widowiskową wygraną Valentino Rossiego przed swoją publicznością i wieloma fanami, Vale ponownie dosiadł swoją Yamahę YZR-M1 w Mugello przechodząc testy razem ze swoim kolegą z teamu Colinem Edwardsem.
Rossi i Edwards konPodążając za niedzielną widowiskową wygraną Valentino Rossiego przed swoją publicznością i wieloma fanami, Vale ponownie dosiadł swoją Yamahę YZR-M1 w Mugello przechodząc testy razem ze swoim kolegą z teamu Colinem Edwardsem.
Rossi i Edwards kontynuują ciężką pracę po ostatnich zmianach w Yamahach w wersji z 2006 roku, której nowe ustawienia najpierw sprawdzał Valentino Rossi w Le Mans, a które teraz skutecznie są w kontynuacji u Edwardsa.

Edwards także testował nowe opony Michelin, a Rossi ma nadzieję, na poprawę wyników w testach, a później bezpośrednio w samych wyścigach, jednak lekki deszcz w trakcie poniedziałkowych prób przerwał sesję chwilę przed, zanim mógł zakończyć zaplanowaną pracę z oponami. Testy zakończyły się zaledwie po 24 okrążeniach.
Edwards zarządził sobie, że wykona całość testów i dotrzymał słowa. Przejechał 57 okrążeń z najlepszym czasem 1’50.68, gdzie Rossiego najlepszy wynosił 1’50.72.

Teraz Camel Yamaha ma dziesięciodniową przerwę przed następnym nagromadzeniem trzech wyścigów w ciągu trzech tygodni, zaczynając całą zabawę od Grand Prix Katalonii w Barcelonie w przyszłym tygodniu.

Davide Brivio, Camel Yamaha dyrektor teamu powiedział: „Dzisiaj (poniedziałek) był bardzo dobry dzień testów dla obu moich zawodników Valentino i Colina. Testy były pomocne, bo mogliśmy skorzystać z dodatkowego czasu by sprawdzić nowe ustawienia i znaleźć perfekcyjne wyniki, musimy ciągle poprawiać i utrzymywać dobre pozycje. Trzeba teraz podejmować ważne decyzje i podążać dalej z udoskonaleniami w motocyklach, by stawać się lepszymi na torze w trakcie wyścigów i nie popełniać błędów. Jest to bardzo ważne szczególnie dla Colina, ponieważ wcześniej nie miał wystarczająco dużo czasu na treningi na nowym motocyklu, a przecież musi dorównywać Valentino, bo obaj są bardzo cennymi zawodnikami.
W tej chwili oba motocykle są gotowe by stoczyć konkurencyjną walkę z pozostałymi zawodnikami w trakcie kolejnych wyścigów w sezonie. Valentino powiedział wcześniej, że potrzebuje stanąć na podium na każdym kolejnym wyścigu i my mamy nadzieję, że nasz motocykl doprowadzi go do celu i spełni jego marzenia na najbliższym Gradn Prix w kalendarzu Motocyklowych Mistrzostw Świata. Podobnie myślimy o Colinie, jemu również przyda się dobra dawka szybkości i zawitanie na podium. „

Wraz z teamem Camel Yamaha podczas testów na torze Mugello było obecnych również kilka innych zespołów.

Nieoficjalne wyniki poniedziałkowych testów:

1. Marco Melandri – Fortuna Honda – 1m 49.80s (64 okrążenia)
2. Nicky Hayden – Repsol Honda – 1m 50.01s (73 okrążenia)
3. Dani Pedrosa – Repsol Honda – 1m 50.54s (53 okrążenia)
4. Colin Edwards – Camel Yamaha – 1m 50.65s (37 okrążeń)
5. Valentino Rossi – Camel Yamaha – 1m 50.67s (24 okrążenia)
6. Makoto Tamada – Konica Minolta Honda – 1m 50.71s (38 okrążeń)
7. Sete Gibernau – Ducati Marlboro – 1m 50.72s (54 okrążenia)
8. John Hopkins – Rizla Suzuki – 1m 50.73s (48 okrążeń)
9. Loris Capirossi – Ducati Marlboro – 1m 50.73s (44 okrążenia)
10. Kenny Roberts Jr – Team Roberts – 1m 50.80s (45 okrążeń)
11. Chris Vermeulen – Rizla Suzuki – 1m 50.90s (45 okrążeń)
12. Shinya Nakano – Kawasaki Racing – 1m 51.43s (54 okrążenia)
13. Toni Elias – Fortuna Honda – 1m 51.69s (52 okrążenia)
14. Alex Hofmann – Pramac d’Antin – 1m 53.4s (34 okrążenia)
15. José Luis Cardoso – Pramac d’Antin – 1m 53.6 (33 okrążenia)

Camel Yamaha

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
14 zapytań w 0,899 sek