Home / MotoGP / Zarco krytykowany za nieobecności na spotkaniach komisji bezpieczeństwa

Zarco krytykowany za nieobecności na spotkaniach komisji bezpieczeństwa

Johann Zarco spotyka się z krytyką faktu, że nie zawsze uczestniczy w spotkaniach MotoGP, dotyczących spraw bezpieczeństwa. Francuz odpowiedział, że pojawia się na nich wyłącznie wtedy, jeśli czuje że może przekazać w ich trakcie coś istotnego. Spotkania komisji bezpieczeństwa odbywają się w piątkowy wieczór przed każdym wyścigiem. Zawodnicy mogą na niej przedyskutować interesujące ich sprawy. Zdaniem Zarco, zbyt często zawodnicy poruszają tematy niezwiązane z bezpieczeństwem.

Francuza brakuje więc na niektórych spotkaniach. Jazda zawodnika Tech 3 Yamahy była częstym przedmiotem krytyki innych zawodników – niektórzy rywale uskarżali się, że Zarco wykonuje czasem niebezpieczne manewry w walce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To osobisty wybór. W mojej opinii, dyrekcja wyścigu to dobrzy ludzie. Rozmawiając na temat bezpieczeństwa, dostrzegają wiele rzeczy i mogą sprawiać, by było bezpiecznie. Jeśli chodzi o komisję bezpieczeństwa, jeśli masz coś do powiedzenia, to idziesz i to mówisz. Ale komisja spotyka się co weekend (wyścigowy). Dla mnie i tak jest już wystarczająco bezpiecznie. Dlatego nie muszę czuć potrzeby pójścia tam.” – powiedział Zarco.

„Jeśli zawodnicy narzekają, że naciskam lub czasem ocieram się o nich, robią to na spotkaniach komisji. Ale ja jestem pewny siebie i ufam ludziom, którzy pracują w dyrekcji wyścigu. Mogą wszystko przeanalizować.” – skomentował zawodnik Tech 3 Yamahy.

„Kiedy się spotykamy, jest zbyt wiele osób, dyskutujących nie tylko na temat bezpieczeństwa. Każdy może mówić, jakie ma problemy i czasami nie dotyczy do samego bezpieczeństwa. Ludzie po prostu mówią, co czują. A ja czuję się dobrze.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Ostatnie zdanie Zarco :)

  2. Niezbyt przepadam za francuzem, ale uważam że ma rację.

  3. Ooo wyrasta nam nowy Stoner.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 0,943 sek