Home / MotoGP / Zarco w niedzielę będzie walczył o kolejne podium

Zarco w niedzielę będzie walczył o kolejne podium

Johann Zarco zaskoczył kolejnym doskonałym wynikiem. Francuz, którego obecność w MotoGP na początku wielu kwestionowało, zdobył swoje pierwsze pole position w królewskiej kategorii. Francuz w trudnych warunkach na torze Assen zachował chłodną głowę i pokonał bardziej doświadczoną konkurencję.

Ostatnie francuskie pole position miało miejsce w 2002 roku, gdy w Niemczech kwalifikacje wygrał Olibvier Jacque. Zarco ma nadzieję, że dobry start umożliwi mu walkę nawet o zwycięstwo. Celem jest natomiast pozycja na podium.

„Jestem tak bardzo zadowolony z tego, że jestem na pole position, ponieważ sobota była deszczowym dniem, a mimo to czułem się naprawdę dobrze i pewnie na motocyklu. Potrzebowałem jedynie zrozumieć, co dzieje się z torem. W FP4 było całkiem nieźle. Tor był jeszcze suchy, ale używaliśmy opon deszczowych. Prawie zdecydowaliśmy się na założenie slicków, ale potem znowu się rozpadało.” – powiedział Zarco.

Kliknij, aby pominąć reklamy
„Myślę, że te dodatkowe informacje pomogły mi w przejechaniu kwalifikacji. Przez 15 minut pomysłem było pozostanie na torze, ponieważ wiedzieliśmy w Q1, że pozostanie na nim oznaczało, że zawodnicy poprawiali się każdym kolejnym okrążeniem. Potem pomyślałem, że szkoda tego, że jednak nie zmieniliśmy opon. Ale nie było na to czasu. Warunki były takie, jakie lubię. Było dość sucho, ale trzeba było mieć opony na mokry tor.” – wyjaśniał zawodnik Tech 3 Yamahy.

„Wydaje mi się, że inni bardziej zużywali opony, ale dla mnie było w porządku. Myślę, że spróbuję wywalczyć kolejne podium. Wiele wniosków wyciągnąłem po Barcelonie. Powiedziałem, że start z któregoś z dwóch pierwszych rzędów pozwoli nam na walkę o to podium. Po starcie z pole position szansa będzie jeszcze większa! Cieszę się, to po prostu fantastyczne. W treningach w Barcelonie miałem kłopoty po upadku. Wtedy czułem faktycznie że jestem debiutantem. W wyścigu poszło jednak lepiej.” – skomentował Francuz.

„Naszym celem jest walka o podium a pewnego dnia chcemy już walczyć o zwycięstwa. Rozpoczęcie mojego debiutanckiego sezonu w taki sposób jest po prostu fantastyczne. Trzeba wyznaczać sobie cele na kolejny sezon.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Pierwszy rookie od Marqueza, na którego tak dobrze się patrzy. Jasne, w odróżnieniu od Marqueza mistrzostwa od razu nie zdobędzie, ale kto wie, co by wyprawiał na fabrycznej maszynie. Ma chłopak jaja. I potencjał na mistrza.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
28 zapytań w 0,797 sek