Home / MotoGP / Zawodnicy Suzuki myślami już w sezonie 2018

Zawodnicy Suzuki myślami już w sezonie 2018

We wrześniu Alex Rins oraz Andrea Iannone testowali w Aragonii. Zespół Suzuki sprawdzał tam wiele części pod kątem przyszłego sezonu. Tegoroczny motocykl cierpi z powodu wybrania nieodpowiedniego silnika, co stało się na początku roku. Dopiero w ostatnich rundach Rins z Iannone mogli cieszyć się z lepszego tempa. Włoch błysnął w GP Japonii oraz GP Australii, będąc odpowiednio na pozycjach czwartej i szóstej.

Jazdy w Aragonii odbywały się już z inną specyfikacją silnika. Alex Rins nie krył radości: „Motocykl będzie trochę inny. Sprawdzaliśmy w Aragonii wiele rzeczy i wynik był dobry. Przyszłoroczne poprawki będą duże. Ten test w Aragonii był naprawdę ważny, ponieważ my obaj mocno się poprawiliśmy. Z ustawieniami, elektroniką i jej dostosowaniem. Było to bardziej sprawdzanie części na przyszły rok, więc test był naprawdę pozytywny.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Andrea Iannone ma świadomość, jak trudny był to dla niego rok, pełen dobrych i złych chwil, ze zdecydowaną przewagą tych drugich. „Były momenty, że mój motocykl był najlepszy na torze. Innym razem był najgorszy. Mamy nadzieję, że to wszystko wyda owoce w przyszłym roku. Wiemy, że Suzuki ma potencjał, i że ja mogę być konkurencyjnym zawodnikiem. Sądzę, że pokazałem to podczas wszystkich moich lat spędzonych w MotoGP. Dobijamy do poziomu, jaki ja i Suzuki chcielibyśmy widzieć. Nie jesteśmy jeszcze gotowi, żeby być tak konkurencyjni jak w Australii we wszystkich wyścigach, ale wiemy, jak popracować, by to zmienić. Znamy nasze silne strony oraz limity.” – powiedział Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,703 sek