Home / MotoGP / Zawodnicy Yamahy po testach w Katarze

Zawodnicy Yamahy po testach w Katarze

Zawodnicy Yamahy, na dwa tygodnie przed pierwszym wyścigiem, opuszczają Katar w zmiennych nastrojach. Po jednej stronie boksu, panuje spokój i pewność siebie, a co za tym idzie znakomite wyniki podczas testów. Z drugiej zaś strony, w boksie VR46 można zauważyć niepokój. Maverick Viñales był najszybszym zawodnikiem weekendowych testów, natomiast Valentino Rossi w ogólnym rozrachunku osiągnął szósty czas.

Valentino Rossi nie będzie należał do najbardziej zadowolonych zawodników po ostatnich przedsezonowych testach na torze Losail w Katarze. Włoch w ostatnim dniu testów uzyskał jedenasty czas, a swój najlepszy rezultat uzyskał w sobotę.

Są to jednak tylko testy i to ostatnie przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem. Rossi, jak od dawna wiadomo jest typowym zawodnikiem niedzielnym i z całą pewnością będzie walczył o zwycięstwa przez cały sezon, natomiast dużo do myślenia daje postawa jego nowego kolegi zespołowego.

„Dzisiejszy dzień był trudniejszy w porównaniu do wczoraj. Zaczęliśmy od tego samego motocykla, bo taki był nasz plan, niestety nie miałem takiego samego odczucia i takiej samej prędkości jak wczoraj. Wygląda na to, że warunki trochę się zmieniły i nie byłem w stanie się poprawić.”

„Zupełnie inaczej czułem się na motocyklu niż wczoraj, byłem trochę wolniejszy, a jazda sprawiała mi większą trudność. Wydaje mi się, że nie jesteśmy jeszcze gotowi i nie rozumiemy jak wydobyć z tego motocykla maksimum. Więc jestem nieco zaniepokojony, ponieważ z wyjątkiem niektórych dobrych okrążeń, testy były bardzo trudne.”

„Musimy teraz ze sobą porozmawiać i starać się być silniejszym w pierwszym wyścigu. Wygląda na to, że motocykl ma duży potencjał, ponieważ Viñales jest bardzo, bardzo szybki. Myślę, że wraz z zespołem, w krótszym czasie zrozumieli jak uzyskać maksimum z motocykla.” – zakończył Valentino Rossi

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wspomniany Viñales był zdecydowanie najszybszym zawodnikiem katarskich testów. Młody Hiszpan znakomicie zaadaptował się z nową Yamahą i na dzień dzisiejszy wyłaniany jest jako największy faworyt do zdobycia tytułu w roku 2017. Musimy jednak podchodzić do tego z pewnym dystansem, ponieważ są to tylko testy. Jednak #25 pokazuje, że nie wolno go lekceważyć i z wielką pewnością siebie podchodzi do czekających przed nim wyzwań.

„Jestem bardzo zadowolony, zrobiliśmy kolejny krok do przodu i na motocyklu czuję się bardzo komfortowo, nawet z symulacji wyścigu jesteśmy bardzo zadowoleni. Czuję, że wciąż może być lepiej, jeśli chodzi o elektronikę, dzięki czemu możemy zyskać kilka dziesiątych sekundy, więc mamy jeszcze margines poprawy.”

„Na pewno nie jesteśmy na limicie motocykla, więc możemy jeszcze wycisnąć trochę więcej. Jeśli zrobimy to w pierwszym Grand Prix, jak miało to miejsce teraz w testach, to możemy walczyć o zwycięstwo. Mamy bardzo dobry pakiet i czuję się dobrze na motocyklu. Aktualnie jestem w świetnej kondycji, więc czuję się komfortowo.” – zakończył niesamowicie pewny siebie Viñales

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło wypowiedzi: motogp.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Komentarze: 1

  1. Mam tylko nadzieję że nasz szczwany lis 46 po prostu nie pokazał całego potencjału jaki ma na Katar.. Bo młody lisek to petarda

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
108 zapytań w 1,500 sek