Home / MotoGP / Pedrosie brakło opon na testach w Katarze

Pedrosie brakło opon na testach w Katarze

Dani Pedrosa

Podobnie jak w trakcie dni poprzednich, ostatnia sesja treningowa w trakcie przedsezonowych testów w Katarze rozpoczęła się na torze Losail po zachodzie słońca, około godziny 18:00. Marc Marquez pojawił się na torze pół godziny przed Danim Pedrosą.

Marcowi udało się przekroczyć barierę czasową wynoszącą 1’56 już podczas drugiego przejazdu, ale na ostatnim zakręcie zaliczył wywrotkę – na szczęście bez poważnych  konsekwencji. Po powrocie na tor od razu udało mu się znaleźć dobry rytm i po przejechaniu 14 okrążeń był w stanie wykonać kilka kolejnych w bardzo spójnym tempie- po nich ustanowił swój najlepszy czas 1’55.402 w trakcie ostatniego, 52 okrążenia.

Dani Pedrosa tego wieczoru wypróbował kilka modyfikacji ustawień, ale nie był w stanie odzyskać tempa, które narzucił sobie poprzedniego dnia. 1’56.142 to jego najlepszy czas tego wieczoru, ustanowiony podczas  27 z  30 wykonanych okrążeń.

Wyścig otwierający MotoGP 2016 ruszy na torze Losail w Katarze 17 marca i potrwa 3 dni.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marc Marquez: „Szczerze mówiąc jestem bardzo szczęśliwy dzisiaj, bo „widzieliśmy światełko w tunelu”. Wróciło mi dobre samopoczucie na motocyklu i mimo, że zaliczyłem wywrotkę, to wiem dlaczego do tego doszło.  Jesteśmy i wiele lepsi i chcę podziękować mojemu zespołowi za całą wspaniałą pracę, którą wykonali, ponieważ naprawdę bardzo się starali. Wczoraj skończyli o 3 nad ranem, a dzisiaj byli tu już o 10:00.  Jestem bardzo zadowolony, bo zrobiliśmy na tym torze krok do przodu, a zmagałem się z tym wszystkim wcześniej. Zrobiliśmy spore zmiany, które pozwoliły  mi odzyskać pewność siebie. Jechałem w dobrym tempie zarówno za Jorge Lorenzo jak i samotnie, nawet pomimo wilgoci, która pojawiła się na torze pod sam koniec.”

„To wszystko ciągle mało i musimy nadal wiele poprawić, ale jestem o wiele bardziej przekonany do wyścigu.  Wczoraj martwiłem się naszym poziomem, bo brakowało mi tempa i pewności, natomiast dzisiaj zrobiliśmy duży krok naprzód – dlatego jestem zadowolony z rezultatu ostatniego przedsezonowego testu. Udało nam się przepracować wiele kwestii, które finalnie pozwoliły mi jeździć na dobrym poziomie.”

Dani Pedrosa: „Pozostało nam niewiele  opon, więc nie mogliśmy przeprowadzić niektórych testów – z tego powodu kończę dzisiaj znacznie wcześniej niż zazwyczaj. Niestety wnioski z badań nie są w pełni zadowalające.  W ciągu trzech dni staraliśmy się sprawdzić wiele rzeczy, ale nadal są pewne rzeczy, które chciałbym wprowadzić w życie następnym razem.  Dzięki danym, które udało nam się zebrać podczas ostatnich kilku testów, technicy w Japonii będą pracowali, aby spróbować dokonać pewnych zmian przed pierwszym wyścigiem  Grand Prix.  Zobaczymy, czy są one korzystne i czy możemy uzyskać lepszą wydajność.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
23 zapytań w 0,808 sek