Home / MotoGP / Zespół Tech 3 ucierpiał w powodzi

Zespół Tech 3 ucierpiał w powodzi

Tech 3

Baza zespołu Monster Tech 3 Yamaha ucierpiała w wyniku ulewnych deszczy, które nawiedziły południową Francję. Warsztat, mieszczący się w Bormes les Mimosas, w niedzielę znalazł się pod wodą, gdy z brzegów wystąpiła pobliska rzeka. Jak wyliczono, wskutek podtopień zespół straci około 100.000 funtów.

Zespół Herve Poncharala przygotowuje się do pierwszych testów na torze Sepang w Malezji, które rozpoczynają się 4. lutego. Pod wodą znalazły się kontenery, zawierające części przeznaczone do wysłania na tor. Zespół stracił też sporo sprzętu, mającego zostać wykorzystanym przez stajnię Moto2 – te testy odbędą się w Hiszpanii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Także ciężarówki ucierpiały podczas powodzi. Od niedzieli cały zespół intensywnie pracuje nad usuwaniem zniszczeń. To już drugi raz, gdy Tech 3 staje w obliczu niespodziewanych problemów – podczas ubiegłorocznego wyścigu na Circuit of the Americas w boksach zespołu wybuchł pożar.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
25 zapytań w 1,079 sek