Home / MotoGP / Zimowe testy tuż, tuż …

Zimowe testy tuż, tuż …

Już w poniedziałek na torach Sepang w Malezji i Jerez w Hiszpanii rozpoczną się testy MotoGP. Na obu torach zawodnicy spędzą trzy dni, chcąc maksymalnie wykorzystać czas jaki pozostał im do przerwy zimowej. Będzie to praktycznie ostatnia możliwość w tym w rokuJuż w poniedziałek na torach Sepang w Malezji i Jerez w Hiszpanii rozpoczną się testy MotoGP. Na obu torach zawodnicy spędzą trzy dni, chcąc maksymalnie wykorzystać czas jaki pozostał im do przerwy zimowej. Będzie to praktycznie ostatnia możliwość w tym w roku wykonania wszelkich prac i testów przygotowujących już do nowego sezonu, albowiem w okresie od 1 grudnia do 20 stycznia będzie to zabronione.

Większość zawodników uda się do Malezji, aby wykorzystać dobre, panujące tam warunki pogodowe.
Dla zespołu Yamaha będą to pierwsze testy przed nowym sezonem, albowiem zawodnicy innych teamów, takich jak Honda, Kawasaki i Suzuki próbowały już swoich sił krótko po zakończeniu ostatniego wyścigu minionego sezonu na torze w Walencji.

Trzydniowy pobyt na torze da możliwość przyjrzenia się twarzom nowych zawodników w kategorii MotoGP. Między innymi będzie można obserwować ja radzą sobie Dani Pedrosa, Casey Stoner, Randy de Puniet i Chris Vermeulen, którzy muszą przyzwyczaić się do swoich nowych motocykli.

W czasie gdy na torze Sepang swoje umiejętności sprawdzać będą zawodnicy startujący na japońskich motocyklach, podobne testy, tyle że na torze w Jerez przeprowadzi włoskie Ducati, reprezentowane w sezonie 2006 przez nowego w swoich szeregach Sete Gibernau i Włocha Lorisa Capirossiego. Na hiszpańskim obiekcie mają się również pojawić wybrane zespoły z klasy 250ccm.

Jeden z nowych zawodników w klasie MotoGP — Chris Vermeulen, który wcześniej startował w wyścigach Superbike musi oswoić się z myślą, iż teraz jeździć będzie na prototypie wykonanym w najnowocześniejszej technologii. Nowe są między innymi hamulce karbonowe i „inteligentny“ system zarządzania silnikiem.
Sam zawodnik komentuje to następująco: „ Dotychczas zmiana, której dokonałem nie przebiegała bezproblemowo. Jedyny wspólny element z kategorią Superbike to duża moc, która jest do dyspozycji. Ale wszystko poza tym w motocyklu klasy MotoGP od początku przygotowywane i wykonane jest jak dla maszyny wyścigowej i jest wiele czynników, które wymagają regulacji i dostosowania do zawodnika. Jest to trudne zadanie, ale jeżeli uda się je wykonać, wtedy naprawdę można szybko jeździć!“

Dla Australijczyka nowe są również opony Bridgestone. „Byłem bardzo zaskoczony tym, jak dobrą przyczepność mają te opony. Szczególnie przednia. Można na nich jeździć pod dużym skosem i muszę się nauczyć maksymalnie wykorzystywać tę właściwość. Jest to firma o takiej klasie, z którą chętnie będę współpracował“.

Po zakończeniu testów Australijczyk powróci do domu, gdzie będzie się przygotowywał do nowego sezonu.
„Zima jest okresem, w którym najciężej trenuję, aby zdobyć kondycję, którą będę mógł utrzymać przez cały następny rok. Dużo biegam, jeżdżę rowerem górskim, uprawiam Moto Cross i chodzę również na siłownię. Chętnie surfuję, bądź też pracuję na farmie. To wszystko utrzymuje mnie w dobrej kondycji“.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,962 sek