Home / MotoGP / Zły dzień dla Melandriego i Capirexa – GP Portugalii

Zły dzień dla Melandriego i Capirexa – GP Portugalii

Marco Melandri i Loris Capirossi oddalają się od zdobycia mistrzowskiego tytułu. Pierwszy Włoch do jutrzejszego wyścigu zakwalifikował się na 15 miejscu, drugi na 10.

O ile zła pozycja Marco może być wytłumaczona niedyspozycją zawodnika, Marco Melandri i Loris Capirossi oddalają się od zdobycia mistrzowskiego tytułu. Pierwszy Włoch do jutrzejszego wyścigu zakwalifikował się na 15 miejscu, drugi na 10.

O ile zła pozycja Marco może być wytłumaczona niedyspozycją zawodnika, który wczoraj podczas FP2 uległ wypadkowi, o tyle Capirex sam nie może uwierzyć, że zdołał jedynie uzyskać czas o prawie sekundę gorszy od nowego rekordu pole position 1min 36.200 sek Rossiego.

Capirex winę znajduje w nowym asfalcie, który położony jest na najbardziej znaczącym obszarze toru. Podkreśla przy tym, że Bridgestone dostarcza mu opony takie jakie potrzebuje, a to, że nie przełożyło się to na dobry czas kwalifikacyjny uważa za zły żart.

Loris jedyną nadzieje, że zdoła powalczyć o miejsce na podium widzi w złej pogodzie podczas jutrzejszego wyścigu w Estoril. Jeśli spadnie deszcz Ducati będzie wstanie nadrobić start z odległej pozycji.

Marco Melandri, który jest trzeci w klasyfikacji generalnej i traci do Hayden 27 punktów mimo kontuzji kolana i ogólnego potłuczenia ciała starał się dziś nie zaprzepaścić szansy zdobycia pierwszego w swojej karierze mistrzowskiego tytułu w królewskiej klasie.

Niejednokrotnie udowodnił już, że pomimo kontuzji potrafi walczyć o czołowe miejsce. W jutrzejszym wyścigu może jednak okazać się to zbyt trudne. Broniący tytuł Rossi, lider klasyfikacji Hayden, ‚młode wilki’ Pedrosa i Stoner, Amerykanie Edwards i Hopkins – oni wszyscy z pewnością będą walczyli o podium podczas przedostatniej rundy wyścigów motocyklowych w tym sezonie.

Jedynie deszcz może pokrzyżować niektórym zawodnikom plany…

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,704 sek