Home / Uliczne / Isle of Man TT: TT Zero dla Anstey’a, dublet braci Birchall w Sidecar TT

Isle of Man TT: TT Zero dla Anstey’a, dublet braci Birchall w Sidecar TT

Fatalna pogoda na Wyspie Man wywróciła do góry nogami harmonogram tegorocznej edycji Tourist Trophy. Organizatorzy zmuszeni byli odwołać drugi wyścig Supersportów, by zrobić miejsce dla pozostałych wyścigów. Ostatniego dnia imprezy jako pierwsze rozegrano wyścig TT Zero dla motocykli o napędzie alternatywnym, oraz drugi wyścig Sidecar TT.

W TT Zero zdecydowanym faworytem była Mugen Honda. Japońska marka mająca w składzie Bruce’a Anstey’a oraz Guy’a Martina mogła być niemal pewna zwycięstwa i tak też się stało. Anstey zupełnie zdominował wyścig i ani na chwilę nie dał szansy Martinowi na odniesienie pierwszego zwycięstwa na Wyspie Man, broniąc tym samym ubiegłoroczny wynik. Wyścig ukończyli wszyscy zawodnicy, którzy wystartowali. Była ich ósemka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W klasie Sidecar TT rozgrano drugi wyścig weekendu i po raz kolejny najlepsi byli Ben i Tom Birchall. Niemal pół minuty gorszy czas osiągnęli John Holden i Lee Cain. Podium zawodów uzupełnili Conrad Harrison i Andrew Winkle.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: iomtt.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Świetnie! Może to nie jak w sezonie 2015, ale Anstey się doczekał i Guy Martin też :) I byłoby cacy, gdyby to nie były te okropne elektryczne ;P

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
65 zapytań w 0,778 sek