Home / Slider / Sobota na torze Poznań – zwycięstwa Zielińskiego, Strankowskiego, Bukowskiego i Szkopka

13903146_1447932165233546_3346878707218548193_n

Za nami kolejne zmagania najlepszych zawodników wyścigowych w Polsce. Pogoda dopisała, były emocje, walka i świetne widowisko.

Po kwalifikacjach w Supersportach i Superstockach 600 z pierwszego miejsca startował Sebastian Zieliński przed Szymonem Strankowskim i Adrianem Paskiem. W łączonym wyścigu motocykli klasy 600, po zaciętej walce w supersportach wygrał lider klasyfikacji generalnej Sebastian Zieliński przed Adrianem Paskiem i Markiem Szkopkiem. Wyścigu nie ukończył 3. w generalce Piotr Kloc który na 4 okrążenia przed końcem zaliczył upadek w drugim zakręcie.

W SST600 wygrał Szymon Strankowski, drugi był Piotr Surowiec a podium uzupełnił Patryk Pazera. W superstockach zabrakło lidera tabeli Patryka „Kosy” Kosiniaka, który w ten weekend jest na torze w Assen i walczy o punkty w Pucharze Yamahy.

Podczas ostatniego wyścigu tego dnia oglądaliśmy połączone klasy Superstock 1000 i Superbike. Z pierwszej linii startowali Marcin Walkowiak, Daniel Bukowski – obydwaj z Superstock 1000 oraz aktualny mistrz Polski w Superbike’ach Paweł Szkopek. Po zaciętym boju dwóch zawodników na Ducati zwycięski okazał się Daniel Bukowski z Automobilklubu Wielkopolskiego, tuż za nim linie mety przekroczył Marcin Walkowiak, trzeci w tej klasie był Wojciech Wróbel.

W klasie Superbike po raz kolejny zwyciężył Paweł Szkopek na Yamasze przed Pawłem Górką i Waldemarem Chełkowskim. Z przyczyn technicznych wyścigu nie ukończyli Michał Sembera oraz Bartłomiej Lewandowski. Zdyskwalifikowany został Marcin Kondratowicz który po falstarcie nie odbył karnego przejazdu przed depo.

W Rookie 600 pierwszy był Tomasz Smela drugi Mariusz Juszczak, trzeci Mikołaj Budzyński. W najliczniejszej klasie Rookie 1000 gdzie startowało aż 32 zawodników, zwycięstwo wywalczył Jarosław Jakubowski, przed Jarosławem Szczęsnym i Piotrem Fałat.

Już jutro kolejna runda i wielkie emocje. Zapraszamy na tor Poznań do kibicowania i oglądania wyścigów na żywo.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.