Home / WMMP / Bluewin wycofuje się ze sponsoringu Mistrza Świata 125ccm

Bluewin wycofuje się ze sponsoringu Mistrza Świata 125ccm

Od następnego sezonu Bluewin nie będzie już sponsorował Thomasa Lüthiego — aktualnego mistrza świata w kategorii 125 ccm.
Po trzech latach szwajcarski provider internetowy wycofuje się z głównego sponsorowania tego zawodnika, startującego na HondziOd następnego sezonu Bluewin nie będzie już sponsorował Thomasa Lüthiego — aktualnego mistrza świata w kategorii 125 ccm.
Po trzech latach szwajcarski provider internetowy wycofuje się z głównego sponsorowania tego zawodnika, startującego na Hondzie.

Decyzję uzasadnia się w ten sposób, iż w związku z połączeniem marki „Bluewin” ze Swisscom Fixnet konieczne jest jej nowe pozycjonowanie na rynku, szczególnie zaś powinna zostać wzmocniona na poziomie narodowym, czyli w samej Szwajcarii.
Do rezygnacji ze sponsorowania przyczynił się również fakt, iż Lüthi występuje wyłącznie poza granicami swojej ojczyzny. Szef Marketingu Swisscom Fixnet poinformował, iż bardzo trudno jest wycofać się ze sponsorowania mistrza i w tym wypadku podjęcie takiej decyzji również nie było proste, aczkolwiek ze względu na strategię tej firmy właśnie teraz nadszedł ten czas i drogi tego sponsora oraz Lüthiego muszą się rozejść.

Stosownie do oświadczenia szefa zespołu Elit — Daniela Epp — pomimo wycofania się ze sponsoringu Bluewin będzie jeszcze wspierał finansowo tego zawodnika w roku 2006.
Pojawiły się już także informacje dotyczące nowych ewentualnych sponsorów. Potencjalnym kandydatem na sponsora głównego jest koncern mleczarski Emmi z Lucerny. Jako drugiego sponsora („pomocniczego”) wymienia się firmę interwetten.com. (zakłady bukmacherskie przez Internet). Ostatecznych decyzji na razie jednak nie podjęto.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,713 sek