Home / WMMP / Gadea na pole position

Gadea na pole position

Dzisiejsze kwalifikacje w klasie 125 ccm zakończyły się dość zaskakująco, albowiem pole position zdobył Hiszpan Sergio Gadea, odbierając przywilej startowania z pierwszego pola liderom klasyfikacji generalnej Szwajcarowi Lüthiemu i Finowi Kallio.
Dzisiejsze kwalifikacje w klasie 125 ccm zakończyły się dość zaskakująco, albowiem pole position zdobył Hiszpan Sergio Gadea, odbierając przywilej startowania z pierwszego pola liderom klasyfikacji generalnej Szwajcarowi Lüthiemu i Finowi Kallio.
Gadea po raz pierwszy w swojej karierze zdołał wywalczyć pole posiotion, kończąc kwalifikacje z czasem 1’41.130. To właśnie ten zawodnik, podczas wyścigu w Motegi za późno zauważył upadek Lüthiego przejeżdżając mu „po nogach”.

Sam Lüthi stracił podczas dzisiejszych kwalifikacji 0,164 sekundy do Hiszpana i ostatecznie wystartuje w dniu jutrzejszym, co prawda z pierwszego rzędu, ale dopiero z czwartej pozycji.
Tuż przed nim ulokował się jego największy rywal i ciągle jeszcze potencjalny kandydat do tytułu mistrzowskiego — Finn Mika Kalio.

Pierwszy rząd startowy uzupełnia zawodnik Aprilii — Passini, który zajął drugie miejsce, lokując się pomiędzy Gadeą i Kalio.
Z piątego i szóstego miejsca wystartują w dniu jutrzejszym odpowiednio Fabrizio Lai i Hector Faubel.

Miłą niespodzianką kwalifikacji był wynik uzyskany przez piętnastoletniego Niemca — Sandro Cortese — nowicjusza w wyścigach tej klasy, który jednak już w przyszłym sezonie będzie reprezentował wraz z Lüthim zespół Elite Honda. Jutrzejszy wyścig rozpocznie z siódmej pozycji — to w sumie drugi raz w jego karierze kiedy startuje z drugiego rzędu. ‘

Pierwszą dziesiątkę dzisiejszych kwalifikacji zamykają na miejscu ósmym — Gabor Talmacsi, następnie Japończyk Koyama i Francuz Di Meglio.

Pomimo faktu, iż podczas dzisiejszych kwalifikacji Lüthi uzyskał lepszy wynik, niż w trakcie wczorajszych treningów nie do końca był zadowolony ze swojego dzisiejszego występu na torze w Walencji. Szczególnie zirytował go błąd popełniony podczas ostatniego okrążenia.
„W ostatnim okrążeniu musiałem wyprzedzić jednego z zawodników. Podczas tego manewru zjechałem jednak z idealnego wcześniej toru jazdy i w następstwie tego, nie udało mi się uzyskać jeszcze lepszego czasu”.

Wynik jutrzejszego wyścigu będzie decydujący dla pretendentów do mistrzowskiego tytułu. Aby zostać „królem” w najmniejszej klasie Szwajcar Thomas Lüthi musi dotrzeć na metę na przynajmniej trzynastym miejscu.
Jego jedyny rywal w walce o tytuł mistrza świata — Mika Kallio – musiałby jednak wygrać, nie tracąc przy tym wiary, że Lüthi w ogóle nie zdoła wyścigu zakończyć bądź też dotrze na linię mety dopiero na czternastym miejscu.

Wyniki:

Trening wolny 2

Sesja kwalifikacyjna 2

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,737 sek