Home / WMMP / Julian Simon wypada z wyścigów na 2 miesiące

Julian Simon wypada z wyścigów na 2 miesiące

Hiszpan Julian Simon z klasy 125cc, był kolejnym jeźdźcem, który dołączył do listy kontuzjowanych zawodników po feralnym Grand Prix Katalonii w Hiszpanii. Jego uraz jest bardzo poważny, gdyż doznał złamania kości prawego uda, a to z kolei wyklucza go Hiszpan Julian Simon z klasy 125cc, był kolejnym jeźdźcem, który dołączył do listy kontuzjowanych zawodników po feralnym Grand Prix Katalonii w Hiszpanii. Jego uraz jest bardzo poważny, gdyż doznał złamania kości prawego uda, a to z kolei wyklucza go z wyścigów motocyklowych na kolejne 2 miesiące.

Kierowca Red Bull KTM został przewieziony do kliniki medycznej w Barcelonie i będzie tam pod całodobową opieką lekarzy. Pierwsze wyniki pokazywały, że jest to „czyste” złamanie, bez żadnych komplikacji, a lekarze wskazują, że zawodnik będzie gotowy na start do Grand Prix Czech w sierpniu.

Simon, który zdobywał punkty w każdym wyścigu w tym roku, znajdował się na 9 pozycji w ogólnej klasyfikacji zawodników w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.
Zespół Harolda Bartoliego jest również osłabiony przez wypadek Mika Kallio, który wyleciał z toru na pierwszych okrążeniach wyścigu i tym samym pozbawił się szansy na zdobycie punktów i podwyższenie pozycji w klasyfikacji generalnej w klasie 125cc.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
109 zapytań w 0,837 sek