Home / Slider / Ostatnia runda WMMP już w ten weekend w Poznaniu

Ostatnia runda WMMP już w ten weekend w Poznaniu

W dniach 25-27 sierpnia Automobilklub Wielkopolski zaprasza na Tor „Poznań” na finałowa rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Wyścigowy weekend rozpocznie się już w piątek serią wolnych treningów oraz gościnnym wyścigiem Litwinów. Prawdziwe zmagania na torze rozpoczną się w sobotę w południe kiedy to do startu staną zawodnicy klas Pucharu Polski Rookie.

W 600-kach najrówniej jeżdżącym zawodnikiem pozostaje Mikołaj Budzyński, który wygrał 4 z 6 wyścigów w tym sezonie, jeśli utrzyma tą formę, to sięgnie po Puchar Polski. Walka o drugie miejsce będzie bardzo zacięta do ostatniego metra bo Rafał Mazurkiewicz, Marcin Scheffler, Paweł Machij i Maciej Śmierzchalski mają od 78 do 72 pkt. na koncie, więc podium końcowej klasyfikacji jest sprawą bardzo otwartą, ostatnio o zwycięstwie Schefflera decydowało 0,043 sekundy. W Rookie 1000 emocji też nie zabraknie, w generalce najczęściej wygrywający Andrzej Łukaszyk ze 119 pkt., ma zaledwie 7 pkt. przewagi nad bardzo równo jeżdżącym Sławomirem Kubzdylem, a trzeci Mariusz Kruczek, nie raz udowadniał, że chętnie włącza się do walki o najwyższy stopień podium.

W sobotę około południa na Torze „Poznań” pojawi się także Karol Bedorf (mistrz walk MMA), który prowadzić będzie zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci, które straciły rodziców w wypadkach drogowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W Mistrzostwach Polski również 600-ki jako pierwsze wjadą na tor. Klasa Superstock 600 została zdominowana przez Szymona Strankowskiego (Wójcik FHP Racing Team), który już na poprzedniej rundzie WMMP na Węgrzech zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski. Patryk Pazera (Pazera Racing) nie powinien mieć problemów z zapewnieniem sobie tytułu I Wicemistrza Polski, choć Mariusz Juszczak pokazywał już na Słowacji i Węgrzech, że potrafi zwyciężać, a wtedy tabela sezonu może się mocno zmienić.

W Supersportach, dwoma wygranymi na Wegrzech tytuł zapewnił sobie Marek Szkopek (Wójcik FHP Racing Team), który prowadzi także w klasyfikacji tej klasy w Mistrzostwach Alpe Adria. Broniący tytułu Sebastian Zieliński ma bardzo pechowy sezon, miejmy nadzieję, że choć na końcówce uśmiechnie się do niego szczęście, podium tej klasy uzupełni zapewne Bartek Cabala, który mimo przygód dość regularnie melduje się na 3-cim stopniu podium.

W Superstock 1000 tytuł Mistrza Polski trafił już do Bartka Wiczyńskiego (Wójcik FHP Racing Team) , który wygrał 7 z 8 dotychczasowych wyścigów gromadząc 191 pkt. Sprawa tytułu Wicemistrzów pozostaje otwarta a bój o te laury stoczą Michał Sembera 110 pkt., Wojciech Wróbel 103 pkt. i Daniel Bukowski 98 pkt. Czarnym koniem może okazać się Adrian Pasek 80 pkt., którego w połowie sezonu z rywalizacji wyłączyła kontuzja.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Superbike to klasa która zawsze budzi najwięcej emocji i tak będzie też tym razem – bo tylko tutaj tytuł Mistrza Polski pozostaje otwartą kwestią. Po pechowych wyścigach na Węgrzech Paweł Szkopek (Pazera Racing) ma zaledwie 2 pkt. przewagi nad Michałem Fillą. Paweł jest oczywiście faworytem, zna w końcu Tor Poznań od podszewki, ale kto wie jak potoczą się losy tytułu. Marcin Walkowiak (LRP Poland) po wygranej na Węgrzech na pewno będzie chciał równie dobrze zaprezentować się przed rodzimą publicznością i powiększyć przewagę nad czwartym w klasyfikacji – Pawłem Górką.

W niedzielę rywalizację sportową upiększa również zmagania historycznych Classiców w dwóch grupach o pojemnościach do 500 i powyżej 500 ccm. Ten powiew wyścigowej nostalgii zakończy wyścigowy weekend na Torze „Poznań”.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,930 sek