Home / WMMP / Pasini na prowizorycznym Pole Position

Pasini na prowizorycznym Pole Position

Mattia Pasini wywalczył dziś prowizoryczne pierwsze miejsce startowe do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Australii w klasie 125cc. Z czasem 1’38.665 pokonał wszystkich rywali, wyprzedzając drugiego w dzisiejszych kwalifikacjach Mike di Meglio o 0.Mattia Pasini wywalczył dziś prowizoryczne pierwsze miejsce startowe do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Australii w klasie 125cc. Z czasem 1’38.665 pokonał wszystkich rywali, wyprzedzając drugiego w dzisiejszych kwalifikacjach Mike di Meglio o 0.163 sekundy.

Pasini i di Meglio w ostatnich minutach treningu „przeskoczyli”, prywatnego jeźdźca Aprili – Angela Rodrigueza, który zajmował pierwszą pozycję przez większą część kwalifikacji. Rodriguez wystartował pierwszy raz w tym sezonie podczas ostatniej rundy w Katarze, jako jeździec zastępujący kontuzjowanego zawodnika.

Fabrizio Lai uzupełnił prowizoryczny pierwszy rząd w tej klasie.

Dwaj główni rywale do mistrzowskiej korony – Thomas Luthi i Mika Kallio kwalifikowali się odpowiednio na 5. i 18. pozycji.
Zwycięzca ostatniej rundy, Węgier Gabor Talmacsi na KTM’ie był dziś 6.