Home / WMMP / Paweł Szkopek o krok od tytułu po podwójnym zwycięstwie

Paweł Szkopek o krok od tytułu po podwójnym zwycięstwie

13975346_679674595517127_75603722455528667_o

Wygrywając dwa kolejne wyścigi klasy Superbike na torze w Poznaniu Paweł Szkopek zbliżył się na wyciągnięcie ręki do wyjątkowego, dziesiątego tytułu motocyklowego mistrza Polski.

Zawodnik ekipy Wójcik FHP Racing Team znów narzucił nieosiągalne dla rywali tempo, choć w sobotę startował swoją zapasową, czteroletnią Yamahą R1. Mimo wszystko obrońca tytułu triumfował w pierwszym wyścigu weekendu z przewagą czterech sekund, fundując sobie w ten sposób wyjątkowy prezent z okazji 41. urodzin. Dzień później, już na tegorocznej R1-ce, Paweł znów dominował, tym razem pokonując rywali aż o 17 sekund.

Dzięki siedmiu zwycięstwom na osiem startów Szkopek powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, w której jest o krok od bezprecedensowego, dziesiątego tytułu. Kolejny start czeka Pawła za dwa tygodnie, ponownie w Poznaniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To był wyjątkowy, bo urodzinowy weekend – mówi Paweł Szkopek. – W sobotę musiałem startować swoim zapasowym motocyklem, ponieważ po mojej wywrotce z ostatniej rundy w Czechach nasz dostawca nie zdołał przygotować dla nas na czas nowego zawieszenia. Nawet poprzedni model R1-ki, bez kontroli trakcji i zaawansowanej elektroniki, był jednak na tyle konkurencyjny, że byłem w stanie sięgnąć po zwycięstwo. W niedzielę, już na tegorocznej Yamasze, praktycznie kontrolowałem sytuację od startu do mety. Według naszych wstępnych wyliczeń moja przewaga w klasyfikacji generalnej klasy Superbike jest już na tyle duża, że tytuł mistrzowski mamy już praktycznie w kieszeni, ale czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie wyników i tabeli, i nie możemy doczekać się powrotu do Poznania za dwa tygodnie w celu walki o kolejne zwycięstwa.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,859 sek